LTS: BAS przegrał przy Zakopańskiej, LTS na podium [ZDJĘCIA, WIDEO]

LTS Legionovia

W niedzielne popołudnie zespół LTS Legionovii Legionowo w ramach 8. kolejki II ligi kobiet podejmował we własnej hali BAS Białystok. Podopieczne Wojciecha Lalka wygrały 3:1.

W pierwszej partii gra długo była wyrównana. Przez moment goście prowadzili nawet 12:10. W późniejszej fazie seta świetną grę zaprezentowały gospodynie, które wygrały 25:19.

Od początku drugiego seta legionowianki miały przewagę. Straciły ją po dobrych serwisach Julii Iber i przy stanie 11:9 dla gości o czas poprosił Wojciech Lalek. BAS podwyższył przewagę i drugim czasem przy stanie 16:11 zareagował trener LTS-u. BAS jednak nie zwalniał tempa i pewnie zmierzał do zwycięstwa. Kiedy wydawało się, że białostoczanki nie mogą już stracić serii punktów, w polu serwisowym pojawiła się Katarzyna Niderla i LTS odrobił 4 oczka. Ostatecznie nie zdało się to na wiele. Ponownie na zagrywkę udała się Julia Iber i BAS wygrał 25:18.

Trzeci set od początku był wyrównany. Legionowianki jednak popełniały wiele błędów, podobnie jak w drugiej partii. Przy stanie 9:8 dla BAS-u trener Lalek wykorzystał już dwie przerwy o czas. Były one w pełni skuteczne. Legionovia zaczęła mieć przewagę i pewnie zmierzała do zwycięstwa. LTS pierwszą piłkę setową miał przy stanie 24:18. Białostoczanki dobrze się broniły, ale mocnego ataku Aleksandry Hamudy nie zdołały podbić i Legionovia zwyciężyła 25:21.

Czwartą partię BAS rozpoczął od prowadzenie 2:0. Po chwili było jednak 3:3. Legionovia wraz z biegiem tego seta grała coraz lepiej i zmierzała do zwycięstwa w całym meczu. Białostoczanki próbowały się jeszcze bronić, ale były bezradne. Mecz asem serwisowym zakończyła Aleksandra Rojecka, a Legionovia wygrała 25:15 i cały mecz 3:1.