Derby regionu po raz kolejny dla NOSiR-u [WIDEO, ZDJĘCIA]

LTS Legionovia

W piątkowy wieczór w legionowskiej hali przy Zakopiańskiej zostały rozegrane siatkarskie derby regionu pomiędzy LTS Legionovią Legionowo, a NOSiR-em Nowy Dwór Mazowiecki. Po raz kolejny lepsze okazały się nowodworzanki, tym razem wygrywając 3:0.

W pierwszej partii zdecydowanie lepsze były nowodworzanki. Podopieczne Bartosza Kujawskiego od początku narzuciły rywalkom swoją grę. Legionovia była bliska wyrównania przy stanie 8:9. Jednak nowodworzanki szybko wyszły z opresji i podwyższyły prowadzenie. Ostatecznie pierwszy set zakończył się zwycięstwem NOSiR-u 25:17, po świetnym serwisie Aleksandry Balcerowicz.

W drugim secie od prowadzenia rozpoczęły gospodynie. Dobrze w ataku dysponowana była zastępująca w roli kapitana Milenę Montowską, Magdalena Orlicka. NOSiR szybko jednak odrobił dwupunktową stratę i sam wyszedł na prowadzenie 8:6. W dalszej części meczu na boisku zdecydowanie przeważały przyjezdne i wygrały 25:13.

Trzeci set od początku był wyrównany. Przewaga pomiędzy zespołami była nieznaczna. Utrzymywała się jednak po stronie NOSiR-u. Dobre zagrywki Natalii Dąbrowskiej sprawiły, że na tablicy wyników pojawił się wynik 11:11. Po chwili jednak znowu na prowadzeniu był NOSiR i pewnie zmierzał do zwycięstwa w całym meczu. Przy stanie 21:15 dla gości o czas poprosił jeszcze trener Wojciech Lalek. Na niewiele się to zdało, bowiem legionowianki zdobyły jeszcze tylko 3 punkty i przegrały 18:25 i całe spotkanie 0:3.

Dla obydwu zespołów było to przedostatnie spotkanie przed miesięczną przerwą, która zapoczątkuje kluczową część sezonu zasadniczego w drugiej lidze. W 14. kolejce LTS Legionovia uda się do Rawy Mazowieckiej na mecz z tamtejszym Dargfilem, a NOSiR we własnej hali będzie podejmował Krótką Mysiadło.