Wspaniała atmosfera poniosła Legionovię do zwycięstwa! [ZDJĘCIA]

W niedzielny wieczór siatkarki Legionovii Legionowo podejmowały na własnym parkiecie Impel Wrocław. W pierwszym spotkaniu obydwu zespołów górą były legionowianki. Mimo tego, że to Impel był wyżej w tabeli, ten fakt stawiał właśnie zespół Piotra Olenderka w roli faworyta. Legionowianki nie zawiodły i wygrały 3:1.

Mecz od prowadzenia rozpoczęły legionowianki po ataku Małgorzaty Jasek. Chwile później Impel prowadził 3 punktami, aż do remisu 7:7. Wrocławianki ponownie wyszły na prowadzenie, ale Legionovia odrobiła stratę ponownie doprowadzając do remisu 13:13. Zepsuta zagrywka i pojedynczy blok Klaudii Alagierskiej zaowocowały prowadzeniem Legionovii. Wydawało się, że gospodynie pewnie wygrają tego seta, jednak przy stanie 23:23 znowu był remis. Końcówkę lepiej rozegrał wrocławianki wygrywając 27:25.

Również w drugim secie to legionowianki zdobyły pierwszy punkt. Tym razem po autowym ataku Natalii Murek. Szybko prowadzenie objął jednak zespół gości. Wrocławianki prowadziły już nawet 14:9. Legionowia odrobiła 5 punktową stratę doprowadzając do remisu 17:17. Tym razem w końcówce zdecydowanie lepsze były podopieczne Piotra Olenderka. Nie pozwalając rywalkom na zbyt wiele i wygrywając 25:20.

Po przerwie legionowianki wyszły zdecydowanie bardziej nastawione na walkę od samego początku. Trzeciego seta rozpoczęły od zdecydowanego prowadzenia. Nie oddały go ani na moment i ponownie wygrały pewnie 25:21.

Czwarty set również nie miał wielkiej historii i przebiegał pod dyktando gospodyń. Legionovia zyskała sobie 6 punktów przewagi i pewnie zmierzała do zwycięstwa, ostatecznie po błędzie w polu serwisowym Weroniki Wołodko wygrała 25:19 i cały mecz 3:1.

Legionovia kolejny mecze rozegra w sobotę 10 lutego o godzinie 17:00 w Dąbrowie Górniczej z tamtejszym MKS Tauronem. Kolejny mecz w Arenie Legionowo w poniedziałek 19 lutego o godzinie 18:00. Rywalem legionowianek będzie ŁKS Łódź.

Legionovia SA Legionowo – Impel Wrocław 3:1 (25:27, 25:20, 25:21, 25:19 )

Legionovia: Małgorzata Jasek, Beata Mielczarek, Joanna Pacak, Magdalena Damaske, Klaudia Alagierska, Paulina Szpak, Anna Korabiec (libero) oraz Anna Bączyńska, Adrianna Adamek (libero) i Alicja Grabka.