Wielkie emocje w Arenie Legionowo! Wicelider minimalnie lepszy [ZDJĘCIA]

DPD Legionovia Legionowo

W poniedziałkowy wieczór siatkarki Legionovii Legionowo zmierzyły się z Łódzkim Klubem Sportowym w kolejnym spotkaniu w ramach Ligi Siatkówki Kobiet. Podopieczne Piotra Olenderka sprawiły zdecydowanie wyżej notowanym rywalkom nie lada problemy, a ŁKS do zwycięstwa potrzebował tie-breaka. 

Od początku spotkania zgodnie z przewidywaniami prowadziły przyjezdne. Legionovia po raz pierwszy doprowadziła do wyrównania przy stanie 16:16. Łodzianki szybko jednak odzyskały prowadzenie i kontrolowały grę do końca pierwszej partii, wygrywając 25:21.

W drugim secie ponownie od prowadzenia rozpoczął ŁKS. Tym razem Legionovia wyrównała już na 5:5. Łodzianki szybko wyszły na prowadzenie, które sięgnęło już wyniki 17:11. ŁKS prowadził już nawet 24:18. Wtedy Legionowianki skutecznie wzięły się za odrabianie strat i po chwili był remis po 24. W kolejnej akcji po świetnym bloku Klaudii Alagierskiej, to Legionovia miała piłkę setową. Gra długo toczyła się na przewagi. W decydującym momencie łodzianki popełniły jednak 2 błędy. Najpierw Regiane Bidas zaserwowała w siatkę, a następnie Agata Wawrzyńczyk pomyliła się w ataku i Legionovia wygrała 29:27.

Po przerwie mimo wyrównanego początku zdecydowanie lepsze były legionowianki. Od stanu 8:8 łodzianki potrafiły zapunktować jeszcze tylko 8 razy. Podopieczne Piotra Olenderka spisywały się za to bardzo dobrze i zasłużenie wygrały 25:16.

Czwarta partia była bardzo wyrównana. W końcówce prowadziły jednak łodzianki i mimo ponownej walki ze strony Legionovii, to ŁKS wygrał 25:22.

Do rozstrzygnięcia niezbędny był za ten tie-break. Długo utrzymywał się remis, ale na zmianę stron z dwupunktowym prowadzeniem schodziły legionowianki. Dodatkowo Paulina Szpak zaraz po gwizdku popisała się asem serwisowym. ŁKS powoli odrabiał stratę, aż do remisu 12:12. W końcówce zdecydowanie chłodniejsze głowy miały łodzianki, które wygrały ostatecznie 15:13.

W kolejnym meczu rywalem Legionovii będzie Mistrz Polski – Chemik Police.

Legionovia Legionowo – ŁKS Łódź 0:3 (21:25, 29:27, 25:16, 22:25, 13:15)

Legionovia: Małgorzata Jasek, Beata Mielczarek, Madgalena Damaske, Klaudia Alagierska, Paulina Szpak, Alicja Wójcik, Anna Korabiec (libero) oraz Anna Bączyńska, Alicja Grabka, Joanna Pacak, Aleksandta Rasińska, Adrianna Adamek (libero).

ŁKS: Regiane Bidias, Katarzyna Sielicka, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Izabela Kowalińska, Lucie Muhlsteinova, Ewa Kwiatkowska, Izabella Szyjka (libero) oraz Agata Wawrzyńczyk, Deja McClendon, Krystyna Strasz (libero).