Wicemistrzyni Polski w kadrze Legionovii

DPD Legionovia Legionowo

W zeszłym miesiącu informowaliśmy o odejściu aż 4. zawodniczek z Legionovii i nowych nabytkach trenera Piotra Olenderka czytaj tutaj. W poniedziałkowe popołudnie na oficjalnej stronie klubu przedstawiono „nową” zawodniczkę, która zasiliła kompletowany skład na sezon 2018/2019.

Do zespołu Legionovii dołączyła Małgorzata Skorupa, która występowała w klubie w latach 2010-2014. Po odejściu reprezentowała m.in. KS Pałac Bydgoszcz czy Atom Trefl Sopot. W zeszłym sezonie doświadczona środkowa wraz ŁKS-em Łódź wywalczyła wicemistrzostwo Polski.

Jak do tej pory swoje kontrakty z zespołem z Legionowa przedłużyły 3 zawodniczki. Pierwszą z nich jest kapitan Beata Olenderek, która w poprzednim sezonie występowała pod panieńskim nazwiskiem Mielczarek. Rozegrała 99 setów, a w wygranym 3:2 meczu przeciwko BKS-owi Bielsko-Biała została wybrana najbardziej wartościową zawodniczką spotkania.

Na 2. sezon w Legionovii została 23-letnia Małgorzata Jasek. Mierząca 191 centymetrów atakująca 3-krotnie była wyróżniana statuetką dla najbardziej wartościowej zawodniczki. Zwieńczeniem dobrego sezonu w jej wykonaniu było otrzymanie powołania do szerokiej kadry reprezentacji Polski.

W zespole pozostała również libero Adrianna Adamek. Będzie to jej 5. sezon w barwach legionowskiego klubu. Duet z Adą stworzy Agnieszka Adamek. 21-letnia zawodniczka w zeszłym sezonie występowała w II ligowej Polonii Świdnica.

Druga libero to Agnieszka Adamek, żadna rodzina Ady (śmiech). Szukaliśmy z założenia zawodniczki z niższej ligi. Agnieszka zaprezentowała się bardzo dobrze w turnieju o awans do pierwszej ligi. Oglądaliśmy jej video z całego sezonu, zaprosiliśmy ja na testy i po nich zaoferowaliśmy jej kontrakt. Myślę, że z tego transferu będziemy mieli same korzyści. – powiedział trener Piotr Olenderek.

Klub zdecydowały się natomiast opuścić Joanna Pacak, która zagra w Eco Unii Opole oraz Ewelina Mikołajewska, która w nadchodzącym sezonie będzie reprezentowała barwy Wisły Warszawa.

zdjęcie: Biuro prasowe Legionovii