Siatkarki Legionovii zapewniły sobie utrzymanie. LSK nadal w Legionowie

Legionovia Legionowo pokonała w barażach o prawo gry w Lidze Siatkówki Kobiet, MKS Kalisz 3:1. Po tym zwycięstwie legionowianki utrzymały się w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Pierwszy set zakończył się lepiej dla gospodyń. Siatkarki z Legionowa nie potrafiły zatrzymać dobrze atakujących zawodniczek Kalisza. Ten set w wykonaniu legionowianek wyglądał bardzo słabo i nie jeden kibic mógł poczuć lekkie dreszcze na plecach oglądając to spotkanie. Pierwsza odsłona zakończyła się wygraną MKS-u 25:23.

W kolejnej części legionowianki zdołały wyrównać stan rywalizacji. Podopieczne Piotra Olenderka wyszły nawet w połowie seta na dziesięciopunktowe prowadzenie. Stopniowo powiększały swoją przewagę, która utwierdzała w przekonaniu, że pierwszy set był jedynie wpadką. Wszystko zakończyło się zwycięstwem Legionovii 25:17.

Trzeci set lekko różnił się od poprzedniego. Kaliszanki znów pokazały, że nie bez powodu są w barażach o udział w LSK. Mimo wszystko legionowianki szybko je utemperowały. Legionovia po tym jak na początku przegrywała 0:3 szybko odrobiła straty i stopniowo zwiększała przewagę. Pod koniec seta zrobiło się gorąco, bowiem gospodynie wyrównały. Wszystko jednak skończyło się na korzyść Legionovii, która wygrała 25:21.

Ostatnia odsłona spotkania tym razem zaczęła się lepiej dla Legionovii. Szybko zdobyte punkty pokazały siłę legionowskiej drużyny. Punktowały raz za razem i wszystko zmierzało do tego, że po tym spotkaniu w Legionowie będzie można świętować utrzymanie w LSK. Siatkarki Olenderka utrzymywały sporą przewagę nad przeciwniczkami do końca seta, wygrywając ostatecznie 25:14.

Po tym zwycięstwie legionowianki utrzymały się w Lidze Siatkówki Kobiet. W następnym sezonie znów będziemy mogli oglądać Legionovię Legionowo w najwyższej siatkarskiej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Energa MKS Kalisz – Legionovia Legionowo 1:3 (25:23, 17:25, 21:25, 18:25)

Legionovia Legionowo: Małgorzata Jasek, Beata Mielczarek, Joanna Pacak, Magdalena Damaske, Ewelina Mikołajewska, Alicja Wójcik, Anna Bączyńska, Alicja Grabka, Klaudia Alagierska, Paulina Szpak, Adriana Adamek (libero), Anna Korabiec (libero).