Legionovia SA: Powrót na tarczy z Łodzi

We wtorek siatkarki Legionovii udały się do łodzi, gdzie zmierzyły się z ŁKS Łódź. Chociaż siatkówka kobiet potrafi być nieprzewidywalna tym razem to faworytki zwyciężyły pewnie 3:0.

Pierwszy set rozpoczęły lepiej podopieczne trenera Macieja Bartodziejskiego, które jako pierwsze objęły prowadzenie. Przy wyniku 9:5 gospodynie zaczęły odrabiać straty i doprowadziły do wyrównania po 11. Od tego momentu gra bardzo się wyrównała i oglądaliśmy wymianę punkt za punkt. Dopiero w samej łodzianki zdobyły przewagę i wygrały 25:22.

O ile w pierwszej partii zawodniczki Legionovii były wstanie podjąć równą walkę z gospodyniami o tyle dwa kolejne sety to całkowita dominacja ŁKS-u. Wynik drugiego seta 25:7 mówi sam za siebie. Siatkarki ŁKS-u zdemolowały legionowianki. Rywalki były po prostu lepsze w każdym elemencie gry. Na początku ostatniej partii podopieczne trenera Bartodziejskiego podjęły jeszcze próbę odwrócenia losów tego spotkania. Udało im się nawet odrobić straty, ale przy wyniku 12:10 ŁKS ponownie narzucił swój styl gry i szybko odskoczył.

Była to druga porażka z rzędu legionowianek, które zajmują ostatnią 14. pozycję w ligowej tabeli. Następne ligowe spotkanie legionowianki zagrają w sobotę 18 listopada o godzinie 19:00 z Chemikiem Police.

ŁKS Commercecon Łódź – Legionovia Legionowo 3:0 (25:22, 25:7, 25:15)

Legionovia: Małgorzata Jasek, Beata Mielczarek, Joanna Pacak, Magdalena Damaske, Aleksandra Rasińska, Ewelina Mikołajewska, Alicja Wójcik, Anna Bączyńska, Alicja Grabka, Adriana Adamek (libero), Klaudia Alagierska, Anna Korabiec (libero), Paulina Szpak.