Pierwszoligowiec lepszy od Legionovii w Pucharze Polski

DPD Legionovia Legionowo

W  środę 24 stycznia siatkarki Legionovii Legionowo rozegrały mecz Pucharu Polski. Przeciwnikiem legionowianek była rewelacja poprzedniego sezonu I ligi – WTS Solna Wieliczka. Zespół z Małopolski okazał się lepszy od podopiecznych Piotra Olenderka wygrywając 3:2. 

Spotkanie od prowadzenie rozpoczęły gospodynie. Legionovia zdołała jednak odrobić stratę. Prowadzenie przyjezdnych trwało jednak tylko chwilę, bowiem ponowny remis był przy stanie 13:13. Zaraz po tym na prowadzenie ponownie wyszły gospodynie, który swojej przewagi nie roztrwoniły już do końca i wygrały pewnie 25:21.

Drugi set był już nieco bardziej wyrównany. Do stanu 9:8 gra toczyła się punkt za punkt. Po tym Solna wypracowała sobie 3 punkty przewagi. Wraz z upływem czasu powiększając swoją przewagę. Legionovia złapała jeszcze kontakt w końcówce doprowadzając do stanu 22:21. Wieliczanki jednak nie odpuściły i wygrały ponownie 25:21.

W trzeciej partii od początku na prowadzeniu była Legionovia. Solna jednak ponownie doprowadziła do remisu i wyszła na prowadzenie. Tym samym wydawało się, że legionowiaki przegrają gładko. Sytuacja szybko się odmieniła i ponownie był remis. Długo gra toczyła się punkt za punkt. W końcówce więcej chłodnych nerwów było tym razem po stronie podopiecznych Piotra Olenderka, które wygrały to starcie 25:21.

Czwarty set tego meczu był najbardziej wyrównany. Oba zespoły toczyły walkę punkt za punkt niemal od początku do końca. Ostatecznie minimalnie lepsze były przyjezdne z Legionowa wygrywając 25:23.

Piąta partia była niemal identyczna. W decydującym momencie na prowadzenie wyszły gospodynie. Wydawało się, że od stanu 13:10 nie będzie już emocji w tym meczu. Legionovia jednak doprowadziła do wyrównania 13:13. Kolejne 2 punkty zdobyła jednak Solna i wygrała 15:13 i cały mecz 3:2.

Solna Wieliczka – Legionovia SA Legionowo 3:2 (25:21, 25:21, 21:25, 23:25, 15:13)

WTS Solna Wieliczka: Jagodzińska, Monnakmae, Grabka, Pelc, Wesół, Wieczorek,Sowisz, Szostok, Ząbek, Gawlak, Skiba, Bąkowska.

Legionovia Legionowo: Jasek, Mielczarek, Pacak, Damaske, Rasińska, Mikołajewska, Wójcik, Bączyńska, Grabka, Alagierska, Szpak, Adamek (L), Korabiec (L).

MVP: Patrycja Ząbek.