Pechowa porażka siatkarek. Punkt wywieziony z Dąbrowy Górniczej

Siatkarska Legionovia Legionowo w sobotni wieczór rozegrała spotkanie wyjazdowe z MKS Dąbrowa Górnicza w ramach 17. kolejki LSK. Legionowianki pechowo przegrały w tie-breaku z „czerwoną latarnią” ligi 2:3.

Pierwszy set zaczął się z lekkim niepokojem, ponieważ Dąbrowianki dorównywały kroku drużynie z Legionowa. Dopiero w drugiej połowie seta legionowianki odskoczyły na kilkupunktową przewagę. Jednak to gospodynie pod koniec pierwszego seta wyszły na prowadzenie,  co było nie lada niespodzianką. Mimo nerwówki pod koniec, Legionovia zwyciężyła grę „na przewagi” 28:26.

Drugi set to fenomenalna gry drużyny z Legionowa. Zawodniczki Legionovii grały bardzo dobrze w ataku jak i w obronie. Gospodynie nie miały najmniejszych czas, podczas gdy drużyna gości atakowała. Legionowianki ostatecznie pozwoliły swoim rywalką zdobyć jedynie 12 punktów.

Po tym secie zaczęło się dziać coś niedobrego. Legionowianki nie miały już takiego wigorujak w dwóch pierwszych setach. Dąbrowa Górnicza zaczęła grać jak z nut. Dobra gra w bloku były receptą na rozbicie Legionovii w tej części spotkania i to gospodynie zwyciężyły te starcie do 22.

Czwarty set znów zakończył się po myśli drużyny z Dąbrowy Górniczej. Gospodynie ponownie rozbiły zawodniczki Legionovii bardzo dobrą grą w bloku, pozwoliło im doprowadzić do remisu.

Stało się coś, czego obawiał się każdy kibic legionowskiej siatkówki. Gospodynie rzutem na taśmę doprowadziły do tie-break, aby ostatecznie zwyciężyć w całym spotkaniu. Dąbrowa Górnicza od początku kontrolowała grę, nie dając rozpędzić się drużynie z Legionowa. Legionowianki wyjechały z Dąbrowy Górniczej jedynie z jednym punktem przegrywając piątego seta 13:15.

MKS Dąbrowa Górnicza – Legionovia Legionowo 3:2 (26:28, 12:25, 25:22, 15:13)

Legionovia: Małgorzata Jasek, Beata Mielczarek, Joanna Pacak, Magdalena Damaske, Klaudia Alagierska, Paulina Szpak

Ponadto zagrały: Alicja Grabka, Anna Bączyńska, Ewelina Mikołajewska.