Mistrz Polski pokonany! [ZDJĘCIA]

DPD Legionovia Legionowo

Mistrz Polski uległ w DPD Arenie Legionovii 0:3. Dla podopiecznym Alessandro Chiappiniego zwycięstwo na ŁKS-em Łódź było pierwszym w tym sezonie za 3 punkty.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia zespołu gospodarzy. Legionovia zdobyła prowadzenie i nie oddała go nawet na moment. Pierwszy raz przerwą o czas przy stanie 11:7 interweniował Marek Solarewicz. Nie pomogło to ełkaesiankom, bowiem w kolejnej akcji punkt zdobyła Julie Oliveria Souza. Przełomową akcję wykonała dopiero Ewa Kwiatkowska.

Kolejny raz o przerwę trener ŁKS-u poprosił przy wyniku 15:10. Pozwoliło to wyprowadzić skuteczny atak. Z lewego skrzydła przedarła się bowiem Daria Szczyrba. Kolejne akcje to świetna gra Legionovii i piłka setowa przy 9 punktowym prowadzeniu. Justyna Łukasik zepsuła jedna zagrywkę. W kolejnej akcji po ataku ze środka udało się jednak przechylić szalę i wygrać 25:16.

Drugi set to kontynuacja świetnej gry legionowianek. Trener Alessandro Chiappini nie przerwał gry swojego zespołu, ani zmianą, ani prośbą o czas. Gospodynie tego dnia były bezlitosne dla popełniających wiele błędów zawodniczek z Łodzi. W pewnym momencie Legionovia miała przewagę nawet 13 punktów i taką też różnicą zakończyła się ta partia, bo Legionovia wygrała 25:12.

W trzeciej partii legionowianki ponownie rozpoczęły od prowadzenia. Tym razem ŁKS nawiązał walkę i przez moment był nawet na dwupunktowym prowadzeniu. Kolejne akcje dały jednak Legionovii remis, a następnie prowadzenie. W końcówce mimo prowadzenia trener Chiappini poprosił jednak o przerwę, żeby uspokoić grę. Legionovia ostatecznie wygrała 25:22 i cały mecz 3:0.

Kolejne stracie w DPD Arenie 23 listopada, a rywalkami zespołu Legionovii będzie Radomka Radom. Klub kibica Legionovii organizuje również zorganizowany wyjazd na mecz do Kalisza, na który zaprasza wszystkich sympatyków swojego zespołu.

DPD Legionovia Legionowo – ŁKS Commerecon Łódź 2:0 (25:16, 25:12, 25:22)

MVP: Maja Tokarska

Legionovia: 3. Julie Oliveira Souza, 1. Maja Tokarska, Julitte Fidon-Lebleu, 21. Alicja Grabka, 12. Olga Strantzali, 17. Justyna Łukasik, 10. Agnieszka Adamek (libero) oraz

ŁKS Łódź: 12. Monika Bociek, 2. Ewa Kwiatkowska, 6. Aleksandra Wójcik, 1. Eva Mori, 8. Katarina Lazović, 4. Joanna Pacak, 13. Krystyna Strasz (libero) oraz 7. Daria Szczyrba, 15. Klaudia Alagierska, Anna Korabiec.