Memoriał Jerzego Góreckiego: Zwycięska Legionovia!

W sobotni wieczór zakończył się II Memoriał Jerzego Góreckiego. Legionovia Legionowo w ostatnim meczu tego turnieju podejęła PTPS Piłę. Legionowianki wygrały z ligowymi rywalkami 3:0 tryumfujący  zarazem w całej imprezie.

Pierwsza odsłona meczu była bardzo wyrównana. Siatkarki z Piły, tak jak i Legionovia, prezentowały podobny poziom. W połowie seta PTPS wyszedł na prowadzenie. Legionovia pod koniec zdołałała jednak doprowadzić do remisu, a następnie wyjść na prowadzenie, wygrywając pierwsze starcie 25:23.

Drugi set to dominacja  od pierwszego gwizdka legionowianek, „Novia” wyszła na kilku punktowe prowadzenie, demolując siatkarki z Piły. Fenomenalna gra Legionovii nie ustępowała i przewaga w końcówce wzrosła aż do 13 punktów. Kolejny set wpadł na konto Legionovii, który wygrały do 12.

W trzecim secie PTPS, od początku prowadziło. Jednak gospodynie ruszyły w szaleńczą pogoń za rywalkami i odrobiły straty. Pod koniec meczu wyszły na prowadzenie, lecz wszystko miała rozstrzygnąć gra na przewagi, którą legionowianki wygrały 27:25 i ostatecznie w setach 3:0.