Memoriał Jerzego Góreckiego: Porażka „Novii”, zwycięstwo PTPS Piła [ZDJĘCIA]

Legionovia Legionowo rozpoczęła w piątkowy wieczór zmagania w II Memoriale Jerzego Górskiego. Niestety, zawodniczki nie zaczęły dobrze tego turnieju przegrywając z MKS-em Kalisz 1:3. Zespół gości występuje na co dzień w I lidze.

Pierwszy mecz memoriału odbył się o godzinie 16:00. Enea PTPS Piła w spotkaniu z pierwszoligowcem, 7R Solną Wieliczka, wygrała 3:0. Zwycięstwo siatkarkom z Wielkopolski nie przyszło jednak tak łatwo. W pierwszych dwóch setach Solna postawiła trudne warunki. Pierwsze starcie zakończyło się wynikiem 25:23. W drugiej partii zawodniczki z Wieliczki zdobyły 2 punkty mniej i Piła wygrała 25:21. Dopiero w trzecim secie widać było różnice klas jaka dzieli oba zespoły. Enea PTPS Piła wygrała bowiem 25:13 i całe spotkanie 3:0. Siatkarkom Solnej należą się jednak wielkie brawa za wyrównaną walkę. Pół godziny po zakończenia tego spotkania odbyło się oficjalne otwarcie turnieju.

O godzinie 19:00 rozpoczęło się pierwsze spotkanie gospodyń turnieju. Legionowianki tylko w pierwszym secie grały dobrze. Wtedy atak Legionovii wygląda naprawdę dobrze. Podopieczne Macieja Bartodziejskiego wygrały pierwszą odsłonę 25:17.

Kolejny set zaczął kryzys legionowskiego zespołu. MKS Kalisz zaczął bardzo dobrze grać zagrywką oraz blokiem. Ataki wychodziły im przeciętnie, lecz skutecznie. Obrona Legionovii była kompletnie rozbita. Opiekun „Novii” próbował poskładać niedziałającą obronę. Dwie przerwy niestety nie pomogły. Siatkarki z Kalisza doprowadziły do remisu i ostatecznie wygrały drugiego seta 25:22.

Wszystkim wydawało się, że legionowianki dadzą upust swojej sportowej złości i rozniosą drużynę gości w trzecim secie. Niestety, nastąpiła istna katastrofa. Zawodniczki z Kalisza dosłownie rozgromiły legionowianki pokazując jak należy grać w siatkówkę. MKS w tym secie wyszedł na 10 punktowe prowadzenie, którego nie oddał aż do końca. Dobić miejscowych kibiców mogła powiększająca się przewaga zespołu gości. Ostateczny wynik to 25:11 dla MKS-u Kalisz.

Ostatnia odsłona, była jedynie dopełnieniem porażki legionowskiej drużyny. Oczywiście Legionovia zagrała o niebo lepiej niż w poprzednim starciu, lecz to nie wystarczyło na pierwszoligowe rywalki. Siatkarki MKS-u Kalisz wygrały czwartego seta 25:20, a całe spotkanie 3:1.

Legionowianki w sobotę rozegrają dwa spotkania w II Memoriale Jerzego Góreckiego. Pierwsze rozpocznie się o godzinie 9:30. Legionovia podejmie 7R Solną Wieliczka. Ostatni mecz, drużyna z Legionowa zagra z Eneą PTPS Piła o godzinie 18:00.

Legionovia Legionowo 1:3 MKS Kalisz

Legionovia: 1. Małgorzata Jasek, 2. Beata Mielczarek, 3. Joanna Pacak 4. Magdalena Damaske 6. Aleksandra Rasińska 7. Ewelina Mikołajewska 8. Alicja Wójcik 10. Anna Bączyńska 11. Alicja Grabka 13. Adriana Adamek (libero) 15. Klaudiia Alagierska 16. Anna Korabiec (libero) 17. Paulna Szpak