Memoriał Jerzego Góreckiego: Pierwsza wygrana Legionovii! [ZDJĘCIA]

Sobotnie starcia w Arenie Legionowo zakończą II Memoriał Jerzego Góreckiego. Legionovia Legionowo ma za sobą już drugie spotkanie turnieju, które wygrała z 7R Solną Wieliczka 3:0. Następny mecz legionowskiej drużyny rozpocznie się o godzinie 18:30, a gospodynie podejmą Eneę PTPS Piłę.

W kolejnym meczu, legionowianki chciały się odgryźć za wczorajszą, niespodziewaną porażkę z MKS-em Kalisz (pisaliśmy o tym TUTAJ). Pierwszy set zaczął się bardzo wyrównanie, lecz to Legionovia przejęła inicjatywę. Zawodniczki Legionovii szybko znalazły receptę na rozbicie szyków obronnych zespołu z Wieliczki i wygrały pierwsze starcie 25:19.

Drugi set lepiej rozpoczęły siatkarki Solnej. Wypracowały sobie kilku punktową przewagę i wydawało się, że będziemy świadkami powtórki z wczoraj. Legionowianki jednak zdołały doprowadzić do remisu, a następnie w końcówce seta wyjść na prowadzenie, ostatecznie wygrywając 25:21.

Początek ostatniej partii, był pokazem umiejętności zespołu z Legionowa. Legionowianki spełniły oczekiwania kibiców, zacierając wczorajszą porażkę. Siatkarki Legionovii znów popisały się bardzo dobrą grą w bloku i ataku. Ostatecznie wygrały trzecie starcie 25:19, a całe spotkanie 3:0.

Przed meczem Legionovii Legionowo z Eneą PTPS Piła, zostanie rozegrane spotkanie MKS Kalisz – 7R Solna Wieliczka, które rozpocznie się o godzinie 16:00.

Legionovia Legionowo 3:0 7R Solna Wieliczka.

Legionovia: 1. Małgorzata Jasek, 2. Beata Mielczarek, 3. Joanna Pacak 4. Magdalena Damaske 6. Aleksandra Rasińska 7. Ewelina Mikołajewska 8. Alicja Wójcik 10. Anna Bączyńska 11. Alicja Grabka 13. Adriana Adamek (libero) 15. Klaudiia Alagierska 16. Anna Korabiec (libero) 17. Paulna Szpak