Magdalena Damaske asem w talii Chiappiniego?

DPD Legionovia Legionowo

Długo DPD Legionovia Legionowo zwlekała z końcowym ogłoszeniem składu na sezon 2019/2020. 5 września nastał jednak ten moment i okazało się, że ostatnią brakującą kartą w talii włoskiego szkoleniowca Alessandro Chappiniego, który od tego sezonu opiekuje się legionowiankami jest Magdalena Damaske. Przyjmująca po roku nieobecności z powodu kontuzji wraca do regularnej gry w legionowskim zespole.

W Damaske przy Chrobrego wierzą bardzo. Dzień przed oficjalnym ogłoszeniem w mediach społecznościowych klubu pojawiła się grafika nawiązująca do talii kart z dopiskiem ,,nie będzie to blotka ani jopek”. Czy Magda okaże się asem, dowiemy się już niebawem. W zawodniczkę wierzy jednak włoski szkoleniowiec, co wyraził za pośrednictwem oficjalnej strony klubu. -Nie mieliśmy jeszcze okazji razem pracować, ale mogę powiedzieć, że Magda będzie dobrym wzmocnieniem tego zespołu – powiedział trener Alessandro Chiappini. – W ostatnim sezonie miała pecha w związku ze zdrowiem. W mojej ekipie dostanie tyle czasu, ile potrzebuje, by dojść do swojej najlepszej dyspozycji.

Damaske również nie ukrywa radości z powrotu na boisko. –Poprzedni sezon był dla mnie okresem trudnej walki o powrót do zdrowia. Leczenie i rehabilitacja pochłonęły bardzo dużo czasu i energii, ale dziś jestem w pełni gotowa do gry i już się nie mogę doczekać powrotu na parkiet!  W poprzednim sezonie nie miałam zbyt wiele możliwości do grania dla DPD Legionovii, więc mam nadzieję, że w tym roku uda mi się to odpracować, zostawiając serce na parkiecie!