LTS Legionovia: Zawodniczki zakończyły swoją przygodę w Meksyku

Legionovia Legionowo

Siatkarki LTS-u Legionovii Legionowo od 14 do 23 lipca przebywały na Mistrzostwach Świata w Meksyku. Legionowianki występowały wtedy w reprezentacji Polsku do 20 lat.

Trzy zawodniczki legionowskiego zespołu młodzieżowego występowały na tym prestiżowym turnieju. W kadrze prowadzonej przez Wiesława Popika występowały – Aleksandra Gryka, Alicja Grabka i Zuzanna Górecka. Siatkarki dosłownie otarły się o strefę medalową. W fazie grupowej musiały się zmierzyć z takimi drużynami jak Chiny, Peru czy Dominikaną. Pierwsze spotkanie siatkarki wygrały z Chinkami 3:2, a jak się potem okazało, zawodniczki tej reprezentacji zdobyły złoto na mistrzowskim turnieju. W kolejny Polki wygrały z Peru 3:1 a następnie przegrały z Dominikaną 2:3, lecz ta porażka kompletnie nic nie znaczyła i kadrowiczki awansowały do następnej fazy turnieju.

Bój o strefę medalową, kadra Polski rozpoczęła od sensacyjnego zwycięstwa nad Brazylią 3:0. Następnie, był zimny prysznic w postaci sromotnej porażki z Rosją 0:3, a w meczu decydującym o udział w półfinale, reprezentacja spotkała się z Turcją i te spotkanie niestety Polki przegrały 1:3.

Mimo wszystko przygoda kadry Popika nie zakończyła się jedynie na drugiej fazie grupowej. Reprezentacja walczyła nadal o miejsca 5-8. W pierwszym meczu siatkarki wygrały z USA 3:1, a następnie w spotkaniu o 5. miejsce zmierzyły się z grupowymi rywalkami Polek, czyli z Brazylią. Niestety, zawodniczki z ameryki łacińskiej wzięły rewanż za pierwszą porażkę i wygrały te spotkanie 1:3.

Polki ostatecznie zajęły 6. miejsce na Mistrzostwach Świata w Meksyku. To wielki sukces młodych siatkarek i również niebywała przygoda, która już niestety się zakończyła. Do tego sukcesu bezapelacyjnie przyczyniły się siatkarki LTS-u Legionovii Legionowo. Wiodącą postacią była zawodniczka Alicja Grabek, która występowała na pozycji rozgrywającej. Trzeba też wspomnieć o świetnych występach przyjmującej, Zuzannie Góreckiej, która grała obok Natalii Murek czy Martyny Łukasik. Rola środkowej Aleksandry Gryki w zespole rosła z każdym rozgrywanym spotkaniem na mistrzostwach.

foto: LTS Legionovia Legionowo Facebook