LSK: Gładka porażka DPD Legionovii

DPD Legionovia Legionowo

Zdziesiątkowane kontuzjami siatkarki DPD Legionovii 5. raz z rzędu przegrywają spotkanie w Lidze Siatkówki Kobiet. Po przykrych porażkach z ŁKS’em Łódź i MKS’em Kalisz, legionowianki okazały się słabsze od Grotu Budowlanych Łódź, ulegając 0:3 i nawiązując walkę jedynie w pierwszym secie. Legionovia po 15. kolejce zajmuje 8. miejsce w tabeli.

Legionowski zespół zmaga się od pewnego czasu z plagą kontuzji i niestety nie może pozwolić sobie na wystawienie optymalnego składu. Tak samo było w meczu na własnej hali z Grotem Budowlani Łódź rozegranym w sobotę, 19 stycznia. Mimo tym problemom zawodniczki bardzo dobrze rozpoczęły pierwszy set i postawiły trudne warunki 4. drużynie ligi. Sił jednak wystarczyło tylko do końcówki pierwszej partii, kiedy to łodzianki przejęły inicjatywę i wygrały set 25:23.

W drugiej partii DPD Legionovia zaczęła wyraźnie słabnąć, a świetna seria na zagrywce Jovany Brakocevic zaowocowała wyraźną przewagą na korzyść przyjezdnych, które już bez większych problemów dowiozły zwycięstwo w drugim secie, kończąc drugą partię wynikiem 17:25.

Trzeci set to już pokaz świetnej gry Grotu Budowlanych, które za sprawą świetnych ataków i dużej ilości błędów po stronie Legionovii łatwo odskoczyły na ponad 10 „oczek”. Bez nadziei na jakikolwiek dobry rezultat, legionowianki przegrały set 14:25 i całe spotkanie 0:3.

Podopieczne Piotra Olenderka przegrały 5. mecz z rzędu i choć sytuacja może wydawać się bardzo nieciekawa, to wracające powoli po kontuzjach siatkarki Legionovii mogą natchnąć nowe nadzieje w drużynę i pozwolić powalczyć o górną połowę tabeli LSK. W następnej kolejce legionowianki podejmą na swojej hali Radomkę Radom. Spotkanie zaplanowano na piątek, 25 stycznia o 17:30.