Legionowianki sprawczyniami kolejnej sensacji

W piątkowy wieczór podopieczne trenera Piotra Olenderka zostały sprawczyniami małej sensacji. W meczu 13. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet zmierzyły się na wyjeździe z drużyną BKS-u Bielsko-Biała. Gospodynie prowadziły już 2:0 i wydawało się, że dopiszą sobie 3 punkty. Wówczas Legionovia pokazała, że nie powiedziała ostatniego słowa w tym spotkaniu.

Pierwszy set miał bardzo nierówny przebieg. Od prowadzenia 8:5 rozpoczęły gospodynie. Legionowianki odrobiły jednak straty i objęły prowadzanie 8:9 i 11:14. Niestety chwilę potem ponownie przegrywały 15:19 i ostatecznie uległy gospodyniom do 21. Drugą partię Legionovia rozpoczęła od prowadzenia 5:0, a w ataku nie do zatrzymania była  Magdalena Damaske. Gospodynie jednak skutecznie niwelowały przewagę przyjezdnych i ostatecznie doprowadziły do wyrównania 15:15. BKS przejął inicjatywę i ostatecznie zwyciężył 25:22.

Po przerwie podopieczne trenera Olenderka wyszły na prowadzenie 11:5 i 17:11, którego nie oddały do końca trzeciej partii. Jak się później okazało był to moment zwrotny w całym meczu. Po wyrównanym początku czwartej partii stopniowo na prowadzenie zaczęły wychodzić legionowianki. Gospodynie przy wyniku 10:12 były bliskie wyrównania, lecz wówczas ciężar gry wzięły na siebie Anna Bączyńska i Magdalena Damaske, a Legionovia ponownie odskoczyła rywalkom na 4 punkty. Bielszczanki nie składały jednak broni i doprowadziły do wyrównania 24:24. W końcówce lepsze okazały się być przyjezdne i o wyniku tego meczu miał zadecydować tie-break.

W piątej partii siłą napędową Legionovii okazała się być Beata Mielczarek. Bielszczanki nie były wstanie zatrzymać jej ataków i to legionowianki cieszyły się ze zwycięstwa 15:9 i 3:2 w całym meczu.

BKS Bielsko-Biała – Legionovia Legionowo 2:3 (25:21, 25:22, 16:25, 24:26, 9:15)

BKS: Nowicka, Jagieło, Konieczna, Grant, Sobolska, Mucha, Lemańczyk (libero), Różański, Moskwa, Mancuso
Legionovia: Jasek , Mielczarek , Damaske, Wójcik, Alagierska , Szpak, Korabiec (libero), Pacak, Bączyńska,  Grabka