Legionowianki poległy z mistrzyniami Polski

DPD Legionovia Legionowo

W sobotnie popołudnie legionowianki rozegrały spotkanie z mistrzyniami Polski Chemikiem Police. Podopieczne Piotra Olednerka przegrały mecz w setach 1:3.

Początek spotkania był trudny dla gospodyń. Legionowianki szybko straciły dziewięć punktów i można powiedzieć, że ten set był spisany na straty. Co prawda Legionovia starała się doskoczyć do Mistrzyń Polski, ale niestety gra drużyny z Polic była bardzo dobra. Gospodynie ciężko radziły sobie w ataku jak i obronie co skutkowało małą liczbą zdobytych punktów. Straty były zbyt duże do nadrobienia i Chemik Police wygrał pierwszego seta 25:17.

Kolejna odsłona nie przyniosła lepszej gry drużyny z Legionowa. Wciąż legionowianki nie mogły sobie poradzić przed atakami siatkarek Chemika. Fatalne przyjęcia legionowianek przyniosły w połowie drugiego seta wynik 10:2 dla gości. Można powiedzieć, że wszystko było niemal identyczne jak przy pierwszym starciu. Jedynie legionowianki przy końcowym wyniki zdobyły o jeden punkt mniej. Drugi set zakończył się zwycięstwem drużyny z Polic 25:16.

Przedostatni set tego meczu pokazał, że legionowianki nie chciały się poddać. Gra gospodyń kompletnie się odmieniła i podopieczne trenera Olenderka grały jak natchnione. Szkoda jedynie, że siatkarki Legionovii nie rozgrywały tak tego meczu od początku. Za pewne te dwa przegrane sety nie skończyłyby się tak jednostronnym wynikiem. Po wspaniałej grze w zagrywce Kristiny Kicki legionowianki wygrały trzecią odsłonę 25:18.

Ostatnie starcie tego meczu było bardzo emocjonujące i wszystko miało się rozstrzygnąć przy końcowych punktach. Legionowianki zaczęły dobrze, lecz nie zabrakło błędów, które były widoczne nawet u Mistrzyń Polski. Zaczęła się rywalizacja punkt za punkt. Przy stanie 20:20 Policzanki doszły do decydującego głosu gdzie pokazały swoją najwyższą klasę. Zdobyły 5 punktów z rzędu i ostatecznie wygrały czwartego seta 25:20.

Następne spotkanie legionowianki rozegrają w Kaliszu. Mecz rozpocznie się 12 stycznia o godzinie 18:00.

DPD Legionovia Legionowo – Chemik Police 1:3 (17:25, 16:25, 25:18, 20:25)

DPD Legionovia: Polak, Olenderek, Jasek, Kicka, Górecka, Wójcik, Olenderek, Adriana Adamek (libero) oraz Agnieszka Adamek.