Legionovia: Zmian kadrowych nie koniec

DPD Legionovia Legionowo

Trener Piotr Olenderek odsłonił kolejne karty ze swojej talii. W składzie Legionovii pozostaje Alicja Wójcik. Ponadto na parkiecie zobaczymy 2. nowe zawodniczki.

Pochodząca z Gdańska środkowa przedłużyła swój kontrakt na kolejny sezon. Do Legionowa trafiła przed rokiem z Atomu Trefla Sopot. Wcześniej broniła barw innego zespołu z wybrzeża Gedanii Gdańsk oraz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W sezonie 2017/2018 przebywała na boisku przez 63. sety, w których zdobyła 76 punktów.

Bardzo się cieszę, że kolejny sezon spędzę w Legionowie. Jest to miejsce, w którym czuję się dobrze. Atmosfera jest super, a niezawodni kibice, którzy jeżdżą za nami po całej Polsce, są niczym siódmy zawodnik na boisku. Myślę, że dzięki doświadczeniom z poprzedniego sezonu będziemy dojrzalszym zespołem i będzie to dla nas udany czas. – powiedziała Alicja Wójcik.

Do Legionowa po 5. latach przerwy powraca Kristina Kicka. 26-letnia atakująca reprezentacji Białorusi w tym czasie reprezentowała zespoły z lig zagranicznych: niemieckiej (Dresdner SC), tureckiej (Trabzon Idmanocagi), rumuńskiej (CSM Bukareszt) i koreańskiej (Incheon Heungkuk Life Pink Spiders).

Do składu dołączyła również urodzona w 1991 roku Anna Wodrowska. Wychowanka Pałacu Bydgoszcz występuje na pozycji rozgrywającej. W ostatnim sezonie Wodrowska pełniła funkcję kapitana zespołu z Włocławka, docierając z nim do turnieju finałowego o awans do I ligi.

Cieszę się, że Ania do nas dołączyła. To zawodniczka doświadczona na parkietach pierwszoligowych i uważamy, że wciąż posiada duży zapas niewykorzystanych możliwości. – powiedział trener Piotr Olenderek.

zdjęcia: Biuro prasowe Legionovii SA