Legionovia zdemolowała KSZO! DPD Arena dalej niezdobyta w tym sezonie

W środowy wieczór do DPD Areny Legionowo przyjechało KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, które w ramach 6. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet mierzyło się z Legionovią.

Zaraz po pierwszym gwizdku gospodynie szybko wyszły na prowadzenie. Efektem tego był czas dla czas dla trenera Frantiska Bockaya przy prowadzeniu Legionovii 5:1. Przyjezdne szybko odpowiedziały i 9:9 stanie to Piotr Olenderek poprosił o czas. Jednak na niewiele się to zdało, bo w ataku pomyliła się Kristina Kicka i po raz pierwszym w tym meczu prowadziło KSZO. Taki stan rzeczy nie trwał długo i po chwili Legionovia prowadziła, a Bockay po raz drugi poprosił o czas przy stanie 16:13. Legionovia pierwszą piłkę setową miała przy wyniku 24:17. Trzy kolejne punkty powędrowały na konto gości i o czas poprosił trener Olenderek. Przyjezdne punkt straciły dopiero w momencie, kiedy zepsuły zagrywkę, a Legionovia wygrała 25:21.

Od początku drugiego seta na prowadzenie wyszło KSZO. Legionovia szybko zniwelowała stratę i wyszła na pewne prowadzenie. Gra KSZO zdecydowanie się nie kleiła, a trener Bockay próbował zmian. Ona też na niewiele się zdały, a szczęście zdecydowanie sprzyjało zespołowi z Legionowa. Pierwszą piłkę setową Legionovia miała przy stanie 24:17. Tym razem udało się zakończyć partię już w pierwszej akcji po bloku Kristiny Kicki.

Trzeci set rozpoczął się od dobrych serwisów Małgorzaty Jasek i prowadzenia gospodyń 4:0. Szybko na tablicy wyników pojawił się jednak remis 5:5. W tym momencie w polu serwisowym pojawiła się Beata Mielczarek i swoją zagrywką wyprowadziła Legionovię na 5 punktowe prowadzenie. Kolejne problemy z przyjęciem przyjezdne miały przy serwisie Małgorzaty Skorupy, a Legionovia podwyższyła prowadzenie na 14:6. Przez kolejne minuty spotkanie było pod zdecydowaną kontrolą gospodyń, które piłkę meczową miały przy stanie 24:14. Mecz kapitalnym pojedynczym blokiem zakończyła Zuzanna Górecka.

Kolejny mecz Legionovia rozegra w najbliższy weekend w Rzeszowie z tamtejszym Developresem. Spotkanie to odbędzie się w sobotę 1 grudnia o godzinie 17:00.

DPD Legionovia – KSZO Ostrowiec Świętokszyski 3:0 (25:21, 25:17, 25:14)

KSZO: 7. Svietlana Dorsman, 5. Olga Geyko, 2. Justyna Wojtowicz, 6. Anna Miros, 23. Paula Słonecka, 9. Anastasiia Trach, 1. Zuzanna Kucińska (libero) oraz 12. Anna Grzechnik, Wiktoria Rdzanek (libero), Agnieszka Wołoszyn,

Legionovia: 2. Beata Olenderek, 3. Ewelina Polak, 4. Zuzanna Górecka, 8. Małgorzata Skorupa, 9. Alicja Wójcik, 15. Kristina Kicka, 13. Adriana Adamek (libero) oraz 1. Jasek.