Legionovia z kolejną porażką. Tym razem lepsze zawodniczki Budowlanych Łódź [ZDJĘCIA]

W czwartkowy wieczór siatkarki Legionovii SA Legionowo zagrały kolejne spotkanie w Lidze Siatkówki Kobiet. Gościem w Arenie Legionowo był zespół Budowlanych Łódź. Podopieczne Piotra Olenderka mimo walki nie sprostały rywalkom i przegrały 1:3.

Pierwszy set zaczął się od dużego przestoju po stronie gospodyń. Zawodniczki z Łodzi szybko wyszły na prowadzenie i wraz z biegiem partii powiększały różnicę na swoją korzyść. Największa różnica punktowa na korzyść gości wynosiła już 6 punktów. W końcówce legionowianki były zdeterminowane i zaczęły odrabiać straty. Dzięki temu wyrównały na 23:23. Kolejne dwie akcje należały już jednak do Budowlanych, które wygrały ostatecznie 25:23.

W drugim secie od początku legionowiankom szło o niebo lepiej. Mimo początkowego prowadzenie zespołu z Łodzi, podopieczne Piotra Olenderka szybko wyrównały i wyszły na prowadzenie, co poskutkowało czasem dla przyjezdnych. W pewnym momencie gospodynie osiągnęły przewagę 9 punktów, prowadząc 18:9. Kiedy wydawało się, że łodzianki zaczną odrabiać straty, Legionovia po chwili podkręciła tempo i prowadziła 10 oczkami po świetnych blokach. Ostatecznie gospodynie okazały się lepsze w stosunku 25:15.

Trzecią partię ponownie lepiej rozpoczęły legionowianki, który wyszły na zdecydowane prowadzenie. Po serii dobrych zagrywek Martyny Grajber zrobiło się jednak 7:7. Od tego momentu gra się wyrównała z lekkim wskazaniem na przewagę drużyny Piotra Olenderka. Przyjezdne po raz kolejny w decydującym momencie przełamały Legionovię i wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Ostatecznie łodzianki wygrały 25:19.

Czwarty set ponownie rozpoczął się od prowadzenia Legionovii. Zawodniczki Budowlanych szybko jednak wyrównały i wyszły na prowadzenie. Mimo 4 punktowej różnicy legionowianki szybko doprowadziły do wyrównania po 10. Gra długo była wyrównana i toczyła się punkt za punkt. Przewagę swojemu zespołowi dobrymi zagrywkami ponownie zapewniła Martyna Grajber i Budowlani prowadzili 21:16.

W końcówce Legionovia ponownie włączyła się do walki i odrobiła stratę do dwóch punktów i stanu 21:23. Po przerwie o czas łodzianki zdobyły pierwszą piłkę meczową, jednak błyskawicznie ją zaprzelasiły psując zagrywkę. Mecz atakiem ze środka skończyła Agnieszka Kąkolewska.

Następny mecz Legionovia rozegra już w środę 11 kwietnia. Tym razem do Legionowa zawita zespół BKS-u Bielsko-Biała. Mecz ten zaplanowano na godzinę 18:00.

Legionovia Legionowa – Budowlani Łódź (23:25, 25:15, 19:25, 22:25)

MVP: Agnieszka Kąkolewska.

Legionovia Legionowo: 1. Małgorzata Jasek, 2. Beata Mielczarek, 3. Joanna Pacak, 15. Klaudia Alagierska, 17. Paulina Szpak, 13. Adriana Adamek (libero) oraz 11. Alicja Grabka, 6. Aleksandra Rasińska, 10. Anna Bączyńska.

Budowlani Łódź: 2. Gabriela Polańska, 5. Agnieszka Kąkolewska, 7. Julia Twardowska, 15. Kaja Grobelna, 18. Pavla Vincouroca, 20. Martyna Grajber, 13. Agata Witkowska (libero) oraz Adrianna Muszyńska, Ewelina Polak.