Legionovia: Uzupełnienia kadrowe siatkarek. Cztery zawodniczki odeszły z klubu

DPD Legionovia Legionowo

Siatkarska Legionovia Legionowo po tym jak utrzymała się Lidze Siatkówki Kobiet, uzupełnia kadrę na następny sezon. Trzy zawodniczki wzmocniły legionowski zespół, a cztery odeszły z klubu. Do sztabu szkoleniowego dołączył też nowy-stary trener od motoryki.

Pierwszymi wzmocnieniami Legionovii w okienku transferowym było pozyskanie z LTS-u Legionovii Legionowo dwóch młodych zawodniczek. Mowa tu o reprezentantkach Polski juniorek Zuzannie Góreckiej (przyjmująca) oraz Aleksandrze Gryce (środkowa). Siatkarki po bardzo udanym sezonie w LTS-ie gdzie zdobyły Mistrzostwo Polski juniorek wzmocnią Legionovię w następnym sezonie LSK.

Trzecią zawodniczą jest Ewelina Polak, która występuje na pozycji rozgrywającej. Aktualna zdobywczyni Pucharu Polski oraz brązowa medalistka LSK w poprzednim sezonie reprezentowała GROT Budowlanych Łódź. Wcześniej grała w takich klubach jak KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Silesia Volley Mysłowice oraz AZS Białystok.

Klub wzmocnił również sztab szkoleniowy. Na ławce obok Piotra Olenderka zasiądzie trener od przygotowania motorycznego – Artur Zarzecki. Te funkcje rok temu pełnił w LTS-ie Legionovii Legionowo.

Niestety przyszedł również czas pożegnań. Aleksandra Rasińska, Alicja Grabka, Anna Korabiec oraz Anna Bączyńska nie założą w następnym sezonie koszulki Legionovii. Grabka oraz Bączyńska zagrają w przyszłym sezonie w drużynie beniaminka – Radomki Radom. Rasińska nie znalazła jeszcze przyszłego pracodawcy. Korabiec z kolei będzie reprezentowała wicemistrza Polski – ŁKS Commercecon Łódź.

Rasińska oraz Grabka były siatkarkami Legionovii od 2016 roku. Korabiec od 2014 roku, a Baczyńska od 2017 roku.