Legionovia: Trzecie zwycięstwo z rzędu! [ZDJĘCIA]

W sobotnie popołudnie siatkarki Legionovii Legionowo mierzyły się w kolejnym spotkaniu w Lidze Siatkówki Kobiet. Rywalem podopiecznych Piotra Olenderka było KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Legionowianki wygrały pewnie 3:0.

W pierwszym secie zdecydowanie lepsze były legionowianki. Zawodniczki z Ostrowca prowadziły tylko przez moment przy stanie 9:8. Przez moment był jeszcze remis 15:15. W końcówce przeważały już zdecydowanie gospodynie, które wygrały pewnie 25:18.

W drugiej partii legionowianki prowadziły od początku do końca. Zawodniczki KSZO przewagę potrafiły zniwelować co najwyżej do dwóch punktów. Ostatecznie zwyciężyły 25:19. W trzecim secie Legionovia ponownie udowodniła swoją przewagę i wygrała 25:15.

Dla Legionovii było to 3 zwycięstwo z rzędu. Dzięki temu drużyna Piotra Olenderka awansowała na 10. miejsce w tabeli, czym opuściła strefę spadkową. Kolejne spotkanie Legionovia rozegra w niedzielę 28 grudnia w Rzeszowie z tamtejszym Developresem o godzinie 20:00.

Legionovia Legionowo: Jasek, Mielczarek, Pacak, Damaske, Rasińska, Mikołajewska, Wójcik, Bączyńska, Grabka, Alagierska, Szpak, Adamek (libero), Korabiec (libero).

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: Szałankiewicz, Wojtowicz, Biedziak, Stroiwąs, Wańczyk, Miros, Skrzypkowska, Soter, Łyszkiewicz, Gryka, Ciesielczyk, Pauliukouskaya (libero), Markiewicz (libero).