Legionovia: Spotkanie bez historii. Pierwsza porażka we własnej hali [ZDJĘCIA]

Siatkarki Legionovii Legionowo w środowy wieczór w ramach 2. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet podejmowały we własnej hali Developres Rzeszów. Niestety mecz zakończył się porażką podopiecznych Macieja Bartodziejskiego 0:3.

Początek meczu był dość wyrównany. Legionowianki momentami były nawet na dwupumktowym prowadzeniu. Przewaga nie trwała zbyt długo. Rzeszowianki szybko odwróciły losy pierwszej partii, odrobiły straty i wyszły na prowadzenie, ostatecznie wygrywając 25:16.

Kolejny set to świetna gra i druzgocąca przewaga przyjezdnych. Legionowianki nie potrafiły powstrzymać ataku rzeszowianek, które raz za razem dewastowały postawiony przez gospodynie mur. Ten set nie pozostawiał złudzeń, która drużyna jest lepsza. Siatkarki Legionovii przegrały drugą partię 13:25, co wyraźnie pokazało przepaść między obiema drużynami.

Trzeci set zaczął się dość optymistycznie. Legionowianki od początku wygrywały 3 punktami i nie oddawały prowadzenia. W połowie ostatniego starcia niestety inicjatywę przejął Developres i wszystko wróciło do normy. To był najlepszy set w wykonaniu drużyny Legionovii. Ostatecznie przegrały jednak tę partię 18:25.

Mecz ten pokazał, że legionowianki znów będą jedynie walczyły o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Pozytywem po tym spotkaniu jest dobra gra blokiem, lecz to nie wystarczyło na faworyzowany zespół z Rzeszowa.

Następny mecz Legionovia Legionowo rozegra na wyjeździe z Impelem Wrocław. Spotkanie zostało zaplanowane na 28 października na godzinę 17:00.

Pomeczowa wypowiedź zawodniczki Legionovii Legionowo, Alicji Grabki:

– Wielka szkoda tego meczu i porażki we własnej hali. Bardzo dużo własnych błędów. Najlepiej poszedł nam trzeci set. Będziemy wyciągać wnioski i szykujemy się na następne spotkanie. Liczymy, że uda nam się wyjeźdź z Wrocławia pozytywny wynik – skomentowała rozgrywająca Legionovii.

Legionovia Legionowo – Developres Skyres Rzeszów 0:3 (16:25, 13:25, 18:25)

Legionovia: Małgorzata Jasek, Beata Mielczarek, Joanna Pacak, Magdalena Damaske, Aleksandra Rasińska, Ewelina Mikołajewska, Alicja Wójcik, Ania Bączyńska, Alicja Grabka, Adriana Adamek, Klaudia Alagierska, Anna Korabiec, Paulina Szpak.