Legionovia: Sensacja w Łodzi! Legionowianki lepsze od Budowlanych!

W piątkowy wieczór pierwsze spotkanie w Nowym Roku rozegrały siatkarki Legionovii SA Legionowo. Podopieczne Piotra Olenderka sprawiły nie małą niespodziankę urywając punkty zdecydowanie wyżej notowanym zawodniczkom Budowalnych Łódź.

Od początku pierwszego seta gra legionowianek wyglądała znakomicie. Przewaga drużyny Piotra Olenderka była bardzo wysoka i przy stanie 6:1 o czas poprosił szkoleniowiec Budowlanych. Remis stał się faktem przy stanie 9:9. Gra do końca toczyła się niemal punkt za punkt. Pierwszą piłkę setową legionowianki miały przy stanie 24:22. Gospodynie dobrze się broniły, jednak w decydującym momencie zepsuły zagrywkę i Legionovia wygrała ostatecznie 25:23.

Drugi set nie miał większej historii. Na boisku istniały niemal tylko gospodynie, które wygrały 25:8.

Trzecia partia była niezwykle zacięta. Legionovia co prawda bardzo długo prowadziła i w pewnym momencie miała już 6 punktów przewagi. W końcówce gospodynie zaczęły odrabiać straty i doprowadziły do wyrównania dopiero przy stanie 24:24, broniąc 4 piłki setowe. Końcówka była bardzo zacięta i toczyła się punkt za punkt. Ostatecznie lepsza była Legionovia w stosunku 32:30 i tym samym sprawiła już niespodziankę.

Czwarty set od początku do końca kontrolowały Budowlane Łódź, ani na moment łodzianki nie straciły prowadzenia i wygrały pewnie 25:19.

Piąta partia była niezwykle zacięta. Lepiej zaczęły legionowianki, które prowadziły już nawet 3:0. Remis był przy stanie 5:5. Następnie prowadziła drużyna Budowlanych, która zyskała już nawet 4 punktową przewagę. Legionovianki wyrównały dopiero na 14:14. W dalszym ciągu gra była zacięta i o zwycięstwie ponownie zadecydować miała końcówka. Podobnie jak w pierwszej partii i tym razem lepsze okazały się przejezdne, które po bloku na Martynie Grajber wygrały 19:17 i cały mecz 3:2.

Zwycięstwo nad Budowlanymi Łódź to druga wygrana Piotra Olenderka w roli pierwszego szkoleniowca Legionovii. Po tym zwycięstwie klub z Legionowa ma na swoim koncie 10 punktów i zajmuje 12. miejsce w tabeli Ligi Kobiet.

Budowlani Łódź: Cutura, Polańska, Polak, Kąkolewska, Piotrowska, Twardowska, Muszyńska, Kędziora, Grobelna, Vincourova, libero: Witkowska.

Legionovia Legionowo: Jasek, Mielczarek, Pacak, Damaske, Rasińska, Mikołajewska, Wójcik, Bączyńska, Grabka, Alagierska, Szpak, libero: Adamek, Korabiec.