Legionovia SA: Wstydliwa porażka we własnej hali [ZDJĘCIA]

W sobotni wieczór siatkarki Legionovii Legionowo podejmowały we własnej hali MKS Dąbrowę Górniczą. Podopieczne trenera Macieja Bartoszewskiego uległy swoim rywalkom 0:3. Zespół z Dąbrowy Górniczej dzięki temu zwycięstwu odbił się od dna tabeli i wyprzedził między innymi Legionovię.

Pierwszy set zaczął się zdecydowanie lepiej dla siatkarek MKS-u, które po wyrównanym początku wyszły na 5-cio punktowe prowadzenie przy stanie 4:9. Legionowianki otrząsnęły się dopiero w końcówce. Udało im się zdobyć 4 punkty z rzędu i wydawało się, że wszystko wraca na dobrą drogę. Niestety, podopieczne Magdaleny Śliwy, zdobyły kolejne 3 punkty i po chwili znów prowadziły 18:23, a w całym secie wygrały do 20.

Następne dwa sety miały bliźniaczo podobny przebieg do pierwszego. Legionowianki po dobrym początku szybko traciły prowadzenie, którego nie był w stanie odzyskać, a nawet złapać kontaktu z lepszymi tego wieczoru rywalkami. Była to trzecia porażka legionowianek w tym sezonie.

Następne spotkanie legionowianki rozegrają 14 listopada o godzinie 18.00. W meczu wyjazdowym zmierzą się ŁKS-em Łódź.

Legionovia Legionowo SA – MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (20:25, 20:25, 19:25)

Legionovia: Małgorzata Jasek, Beata Mielczarek, Joanna Pacak, Magdalena Damaske, Aleksandra Rasińska, Ewelina Mikołajewska, Alicja Wójcik, Anna Bączyńska, Alicja Grabka, Adriana Adamek (libero), Klaudia Alagierska, Anna Korabiec (libero), Paulina Szpak.