Legionovia SA: Porażka z KSZO na początek sezonu

Siatkarki SA Legionovii Legionowo w pierwszym meczu Ligi Siatkówki Kobiet w sezonie 2017/2018 przegrały z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:3.

Pierwszy set spotkania do bardzo dobra gra zespołu Macieja Bartodziejskiego. Legionowianki mimo wyrównanego początku partii pewnie prowadziły grę. W końcówce odskoczyły rywalkom i wygrały 25:17. Po zmianie stron gra się odwróciła. Tym razem przewaga była po stronie gospodyń i to one wygrały 25:17. Obligatoryjna przerwa po drugiej partii nie przyniosła poprawy gry legionowianek. To KSZO było w natarciu i przeważało wygrywając dwukrotnie 25:21 i cały mecz 3:1. Podopieczne trenera Bartodziejskiego w tym spotkaniu popełniły bardzo dużą liczbę błędów własnych, co zaowocowało porażką.

Zwycięstwo KSZO to mały rewanż za porażkę w fazie play-off poprzedniego sezonu. Wtedy lepsze okazały się legionowianki, a zespół z Ostrowca musiał zmierzyć się w meczach barażowych ze zwycięzcą I ligi – Wisłą Warszawa.

Najlepszą zawodniczką tego spotkania została wybrana rozgrywająca KSZO – Agnieszka Rabka.

Następne spotkanie Legionovia rozegra przed własną publicznością. Gościem w Arenie Legionowo będzie Developres Rzeszów. Mecz ten zaplanowano na środę 25 października, a pierwszy gwizdek rozbrzmi o godzinie 19:00.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Legionovia Legionowo, 3:1 (17:25, 25:17, 25:21, 25:21)

Legionovia: Grabka, Jasek, Mikołajewska, Bączyńska, Pacak, Alagierska, Adamek (libero) oraz Korabiec (libero), Damaske, Mielczarek, Szpak i Rasińska.

KSZO: Rabka, Łyszkiewicz, Miros, Skrzypkowska, Stroiwąs, Soter, Markiewicz (libero) oraz Pauliukouskaya (libero), Wojtowicz i Biedziak.