Legionovia SA: Porażka po nierównym spotkaniu

DPD Legionovia Legionowo

W sobotę w Arenie Legionowo obejrzeliśmy pięciosetowy pojedynek pomiędzy Legionovią Legionowo, a PTPS-em Piła. Legionowianki początkowo grały bardzo słabo, by w dalszej części meczu przebudzić się. Niestety w tie-breaku zabrakło im sił, żeby przechylić szalę na swoją korzyść.

Legionowianki zagrały bardzo słabo w dwóch pierwszych setach. Dużo niewymuszonych błędów, które w drugiej partii nagromadziły się do tego stopnia, że przyjezdne czasem nie musiały za bardzo ingerować, aby zdobywać punkty. Nie dziwi zatem podwójna i całkowicie zasłużona porażka do 14.

Do przebudzenia doszło po przerwie. Na początku trzeciego seta przyjezdne prowadziły już 8:3. Wówczas Legionovia doprowadziła do wyrównania 11:11. Od tego momentu mieliśmy walkę punkt za punkt. Ostatnie wyrównanie miano miejsce przy wyniku 22:22. Ostatecznie gospodynie zwyciężyły 25:23.

Czwarta partia rozpoczęła się od prowadzenia gości 8:1. Taki stan rzeczy utrzymywał się przez większą część tego seta, ale legionowianki ponownie potrafiły stanąć na wysokości zadania i doprowadziły do wyrównania 22:22. Legionovia ponownie była lepsza w końcówce i wygrała tę partię.

W tie-breaku to pilanki objęły wysokie prowadzenie 10:3, co pozwoliło im ostatecznie sięgnąć po zwycięstwo w całym meczu. Na pocieszenie dla gospodyń w Legionowie pozostał 1 punkt, który w ostatecznym rozrachunku może okazać się bardzo cenny.

Legionovia Legionowo – ENEA PTPS Piła 2:3 (14:25, 14:25, 25:23, 25:23, 7:15)

Legionovia : Jasek, Mielczarek, Pacak, Damaske, Rasińska, Mikołajewska, Wójcik, Bączyńska, Grabka, Alagierska, Szpak, Adamek (libero), Korabiec (libero)