Legionovia SA: Mistrzynie Polski zbyt mocne

Do Legionowa w sobotę przyjechał bardzo groźny rywal, jakim bez dwóch zdań jest Chemik Police. Legionowianki nie przestraszyły się jednak Mistrzyń Polski i już na początku meczu sprawiły nie lada niespodziankę.

Od początku meczu grę prowadziły zawodniczki Legionovii, które objęły pewne prowadzenie. Chemik doprowadził do wyrównania przy stanie 13:13. Przez moment gra toczyła się punkt za punkt. W końcówce legionowianki objęły prowadzenie i nie oddał go, aż do końca wygrywając 25:20 i sprawiając dużą niespodziankę.

Drugi set to zdecydowana przewaga Chemika przez cały czas trwania seta. Zawodniczki z Polic prowadziły przez całą partię, a Legionovia przewagę zniwelowała jedynie do 2 punktów. Chemik wygrał to starcie 25:17. Trzeci set miał niemal identyczny przebieg. Chemik przeważał i wygrał pewnie 25:16.

W czwartej partii od początku prowadziły przyjezdne. Kiedy wydawało się, że Chemik wygra tę partię pewnie, Legionovia zaczęła odrabiać straty. W pewnym momencie było blisko niespodzianki. Na tablicy widniał wynik 22:21 dla policzanek. Do końca gra była zacięta, ale to Chemik jako pierwszy zdobył 25 punkty, wygrywając 25:23 i w całym meczu 3:1.

Kolejne spotkanie legionowianki rozegrają 25 listopada w Toruniu z drużyną tamtejszych Budowlanych.

Legionovia: Jasek, Mielczarek, Pacak, Damaske, Rasińska, Mikołajewska, Wójcik, Bączyńska, Grabka, Alagierska, Szpak, Adamek (libero), Korabiec (libero).

Chemik Police: Busa, Holston, Gajgał-Anioł, Bednarek-Kasza, Smarzek, Bełcik, Veljković, Mirković, Mędrzyk, Zaroślińska, Krzos (libero).