Legionovia SA: Kolejna porażka i spadek na ostatnie miejsce

W sobotę siatkarki Legionovii SA Legionowo przegrały w meczu 7. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet z Budowlanymi Toruń. Podopieczne trenera Macieja Bartodziejskiego wobec porażki spadły na ostatnie miejsce w tabeli.

Od początku grę prowadziły gospodynie, które bardzo dobrze spisywały się w ataku, co dało im prowadzenie 12:8. Legionowiani popełniały proste błędy, lecz nie przeszkodziło im to w doprowadzeniu do wyrównania 13:13. Niestety w kluczowych momentach zbyt często myliły się i po chwili przegrywały 22:19, by ostatecznie ulec w pierwszej partii do 22.

Drugiego seta torunianki rozpoczęły od dobrej gry w ataku i bloku, co pozwoliło im wyjść na prowadzanie 13:7 i 17:10. Legionowiankom udało się zniwelować stratę do dwóch punktów za sprawą dobrej gry Aleksandry Rasińskiej i Klaudii Alagierskiej. Ponownie w decydujących momentach lepsze okazały się gospodynie, które zwyciężyły 25:18.

W trzeciej partii torunianki podobnie jak w dwóch pierwszych setach wyszły na wysokie prowadzenie 12:9 i 17:13. Podopieczne trenera Bartodziejskiego robiły co mogły, aby nawiązać walkę, ale popełniały zbyt dużo błędów i przegrały 25:21.

Następne spotkanie Legionovia rozegra 4 grudnia o godzinie 18:00. We własnej hali podejmą zespół Trefl Proximy Kraków.

Budowlani Toruń – Legionovia Legionowo SA 3:0 (25:22, 25:18, 25:21)

Legionovia: Małgorzata Jasek, Beata Mielczarek, Joanna Pacak, Magdalena Damaske, Aleksandra Rasińska, Ewelina Mikołajewska, Alicja Wójcik, Anna Bączyńska, Alicja Grabka, Klaudia Alagierska, Paulina Szpak, Adrianna Adamek (libero), Anna Korabiec (libero).