Legionovia SA: Czas Macieja Bartodziejskiego dobiegł końca?

DPD Legionovia Legionowo

W poniedziałek w godzinach wieczornych media społecznościowe obiegła wieść o zmianie trenera, występującej w Lidze Siatkówki Kobiet – Legionovii Legionowo. Informację tę do publicznej wiadomości podał legionowski dziennikarz – Jerzy Buze.

Maciej Bartodziejski pojawił się w sztabie szkoleniowym drużyny z Legionowa w lutym 2017 roku. Z zespołem utrzymał się w Orlen Lidze, w fazie play-out ogrywając KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W tym sezonie Bartodziejskiemu szło jeszcze gorzej. Na 7 meczów zespół wygrał tylko 1, zdobywając 3 punkty, a drużyna zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Najprawdopodobniej następcą Bartodziejskiego zostanie Piotr Olenderek. Z legionowską siatkówką związany był w latach 2012-2016, kiedy znajdował się w sztabie szkoleniowym zespołu. Ostatni sezon spędził w zespole Atomu Trefla Sopot, gdzie w marcu samotnie prowadził drużynę, wcześniej będąc asystentem Piotra Mateli. Od 2016 roku jest też związany z reprezentacją Polski, w której pełni rolę asystenta Jacka Nawrockiego.

Klub nie podał jeszcze oficjalnej informacji na temat zmiany pierwszego szkoleniowca. Jednak wobec fatalnych wyników wydawało się to nieuniknione. Teraz pozostało czekać na oficjalne potwierdzenie tej zmiany.