Legionovia: Pierwsze domowe zwycięstwo stało się faktem! [ZDJĘCIA]

W poniedziałkowy wieczór siatkarki Legionovii SA Legionowo podejmowały we własnej hali Trefl Proximę Kraków. Oba zespoły początku sezonu nie mogą zaliczyć do udanych. Legionowianki w tym meczu miały okazję odbić się od dna tabeli.

Pierwszego seta zespół Piotra Olenderka rozpoczął fatalnie. Zawodniczki z Krakowa prowadziły już 7:1. Legionowianki powoli wzięły się za odrabianie strat. Remis na tablicy wyników pojawił się jednak dopiero przy stanie 19:19.

Przez moment gra toczyła się punkt za punkt, ale po chwili Legionovia wyszła na prowadzenie 22:20. Oba zespoły zdobyły po 2 punkty i gospodynie miały w górze piłkę setową. Trefl Proxima dwukrotnie świetnie się obroniła i doprowadziła do remisu. Legionovia ponownie miała piłkę meczową przy stanie 26:25. Po bloku wydawało się, że piłka wpadła w boisko, jednak sędzia zarządził powtórzenie akcji i tym razem pomyliły się krakowianki, przygrywając pierwszego seta 25:27.

AD

Druga partia od początku była wyrównana. Przez moment prowadził przyjezdne. Zawodniczki z Legionowa wzięły się za odrabianie strat i wyszły na prowadzenie. Nie oddały go już do końca tej partii i wygrały pewnie 25:18.

Po przerwie siatkarki z Krakowa jakby nie wyszły na parkiet. Legionovia szybko objęła prowadzenie 5:0. W pierwszych dwóch partiach do krakowianki prowadziły na początku seta. Tym razem miało być inaczej i tak też się stało. Gospodynie pewnie wygrały 25:16, cały mecz 3:0 i dopisały sobie 3, jakże cenne punkty.

Kolejny mecz podopieczne Piotra Olenderka rozegrają w sobotę w Muszynie z tamtejszą Muszynianką. Mecz ten zaplanowano na godzinę 17:00.

Legionovia Legionowo – Trefl Proxima Kraków 3:0 (27:25, 25:18, 25:16)

Legionovia: Jasek, Mielczarek, Damaske, Wójcik, Szpak, Alagierska, Korabiec (libero).

Trefl: Talas, Clement, Paszek, Łukasik, Brzezińska, Hatala, Wysokińska (libero) oraz Słonecka, Woźniak, Budzoń, Łukasik, Kulig (libero).

MVP: Małgorzata Jasek