Legionovia – MKS Kalisz 2:0. Wystarczy wygrać po raz trzeci

W środowy wieczór siatkarki Legionovii Legionowo stoczyły drugi pojedynek o byt w Lidze Siatkówki Kobiet z MKS-em Kalisz. W rywalizacji do 3 zwycięstw „Novia” prowadzi 2:0, co ma kluczowe znaczenie przed wyjazdem do Kalisza.

Podobnie jak we wtorkowym meczu kaliszanki urwały w Legionowie tylko jednego seta.  Na początku to przyjezdne lepiej radziły sobie na boisku i prowadziły 8:6 i 13:11. Dopiero w połowie seta gospodynie odskoczyły przy stanie 16:14 i 19:17. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25:20 dla „Novii”. W drugiej odsłonie Legionovia nie pozostawiła rywalkom żadnych złudzeń łatwo wygrywając 25:10.

W trzecim secie kaliszanki wróciły z dalekiej podróży. Podopieczne trenera Olenderka szybko objęły prowadzenie 8:6 i 14:11. Przyjezdne do ataku poprowadziły Kinga Dybek i Natalia Sikora, które na siatce były nie do zatrzymania. Kilka ładnych obron pokazała również Anna Głowiak, a Kalisz prowadził 19:16.Pojawienie się na parkiecie Małgorzaty Jasek i Pauliny Szpak niewiele zmieniło w grze.  Trzecią partię asem serwisowym zakończyła Katarzyna Wawrzyniak.

Czwartą odsłonę tego pojedynku Legionovia rozpoczęła od prowadzenia 9:3. Gospodynie łatwo zmierzały do zwycięstwa, ale przy wyniku 18:14 ten stan został zachwiany. Kaliszanki złapały kontakt punktowy przy stanie 18:17.Wówczas ciężar gry wzięła na siebie Magdalena Damaske, która zaczęła nękać rywalki atakami z drugiej linii. Sylwia Kucharska zaryzykowała w polu zagrywki trafiając w sam koniec boiska (21:20). W końcówce legionowianki zachowały chłodniejsze głowy i zakończyły rywalizację wynikiem 25:21.

Legionovia prowadzi 2:0 w starciu do trzech zwycięstw. Następne spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę 29 kwietnia w Kaliszu, a ewentualny czwarty pojedynek w poniedziałek 30 kwietnia.

Legionovia Legionowo – MKS Kalisz 3:1 (25:20, 25:10, 17:25, 25:21)

Legionovia: 2. Beata Mielczarek, 4. Magdalena Damaske, 10. Anna Bączyńska, 11. Alicja Grabka, 15. Klaudia Alegierska, 8. Alicja Wójcik, 16. Anna Korabiec (libero) oraz 7. Ewelina Mikołajewska, 1. Małgorzata Jasek, 17. Paulina Szpak,

MKS Kalisz: 1. Katarzyna Wawrzyniak, 7. Kinga Dybek, 8. Ewelina Janicka, 12. Hanna Łukasiewicz, 13. Natalia Sroka, 17. Ivana Isailović, 16. Angelika Bulbak (libero) oraz 3. Anna Głowiak, 15. Justyna Raczyńska, 6. Justyna Andrzejczak, 2. Sylwia Kucharska, 9. Anna Widera, 4. Anna Nazarenko,