Legionovia: Bez niespodzianki. Zdecydowana porażka w Pile

Legionowianki w sobotni wieczór mierzyły się w meczu wyjazdowym z 4. siłą Ligi Siatkówki Kobiet – Enea PTPS Piła. Zdecydowanymi faworytkami tego starcia były gospodynie, które potwierdziły to dobrą grą na boisku i zwycięstwem 3:0.

Początek meczu był wyrównany i toczył się punkt za punkt. Po chwili legionowianki zaczęły zyskiwać prowadzenie. Podopieczne Piotra Olederka długo miały 2 punkty przewagi nad rywalkami. Zawodniczki z Piły doprowadziły do wyrównania 13:13 i jakby wrzucił wyższy bieg wychodząc na dwupunktowe prowadzenie. W końcówce gospodynie jeszcze podwyższyły wynik i wygrał ostatecznie 25:19.

W drugiej partii od samego początku pilanki prowadziły grę. Gospodynie zdobywały punkty seriami, a Legionovia była niemal bezradna. PTPS Piła wygrał ostatecznie drugiego seta 25:11.

Po przerwie legionowianki jakby złapały drugi oddech. Podobnie jak w pierwszym secie prowadziły. Pilanki szybko jednak odpowiedziały, prowadząc już nawet 4 punktami. W końcówce podopieczne Piotra Olenderka ponownie nawiązały walkę doprowadzając do wyrównania 24:24. Kolejne dwie akcje należały już jednak do gospodyń i to one mogły cieszyć się z kompletu punktów w tym meczu.

Kolejny mecz Legionovia rozegra już w środę 28 marca w Arenie Legionowo, gdzie gościem będzie zespół Pałacu Bydgoszcz. Legionovia chcąc awansować do bezpiecznej strefy dającej pewne utrzymanie musi to spotkanie wygrać. Początek zaplanowano na godzinę 18:00.

ENEA PTPS Piła – Legionovia Legionowo 3:0 (25:19, 25:11, 26:24)

MVP: Jessica Walker.

ENEA PTPS Piła: Jelena Trnić, Karolina Różycka, Dejana Bosković, Jessica Walker, Agata Babicz, Dorota Wilk, Justyna Łysiak (libero) oraz Anita Kwiatkowska, Anna Stencel, Emilia Szubert, Oliwia Urban.

Legionovia Legionowo: Małgorzata Jasek, Beata Mielczarek, Ewelina Mikołajewska, Alicja Wójcik, Klaudia Alagierska, Paulina Szpak, Ada Adamek (libero) oraz Joanna Pacak, Magdalena Damaske, Aleksandra Rasińska, Alicja Grabka.