Kolejna porażka legionowskich siatkarek

Legionowianki w meczu z Pałacem Bydgoszcz zaprzepaściły szansę zakończenia 2017 roku zwycięstwem. Pomimo prowadzenia 2:1 w setach i 14:11 w tie-breaku musiały uznać wyższość gospodyń i zadowolić się tylko 1 punktem.

Po wyrównanym początku bydgoszczanki wyszły na prowadzenie w pierwszym secie 12:7, a następnie 18:10. Ostatecznie legionowiankom udało się ugrać w pierwszej partii 18 punktów.

Następne dwa sety padły łupem przyjezdnych. W drugiej partii Legionovia szybko wyszła na prowadzenie 6:1. Gospodynie zbliżyły się do podopiecznych trenera Piotra Olenderka na 2 punkty przy wyniku 12:10. Po chwili jednak legionowianki prowadziły 15:10 i 18:12. Ostatecznie wygrały 25:16 i doprowadziły do wyrównania.

Trzeciego seta Legionovia ponownie rozpoczęła od 5 punktowej przewagi. Bydgoszczanki doprowadziły do wyrównania 10:10, lecz nie zdołały przełamać podopiecznych trenera Olenderka, które po chwili ponownie prowadziły 15:10. Trzecia partia zakończyła się wynikiem 25:17 i wszystko wskazywało na to, że 3 punkty pojadą do Legionowa.

Czwartą partię od skromnego prowadzenia 3:1 rozpoczęły siatkarki z Bydgoszczy. Legionovia 2-krotnie doprowadzała do wyrównania 5:5 i 7:7. Nie była jednak w stanie wyjść na prowadzenie. Po chwili gospodynie prowadziły 12:8 i 20:12. Ostatecznie wygrały 25:16, a o tym kto zwycięży w tym meczu miał zadecydować tie-break.

Początek piątego seta to zażarta walka punkt za punkt. Przy wyniku 4:5 legionowianki zdobyły 3 punkty z rzędu i wyszły na prowadzanie 7:4. Po świetnej kontrze Małgorzaty Jasek Legionovia miała piłkę meczową i 3 punkty przewagi nad gospodyniami. Niestety przewaga została zaprzepaszczona. Legionowianki pozwoliły rywalkom doprowadzić do wyrównania 14:14. Pałac nie mógł nie wykorzystać takiej szansy i wygrały 16:14, a 2 punkty pozostały w Bydgoszczy.

Było to drugie pięciosetowe starcie Legionowianek. Ponownie do zwycięstwa zabrakło niewiele, a Legionovia musi zadowolić się 1 punktem.

KS Pałac Bydgoszcz – Legionovia Legionowo 3:2 (25:18, 16:25, 17:25, 25:16, 16:14)

Legionovia: Jasek, Mielczarek, Damaske, Wójcik, Bączyńska, Alagierska, Szpak, Korabiec (libero) oraz Mikołajewska, Pacak i Grabka.