Druga porażka z Pałacem. Legionovia będzie bronić Ligi Siatkówki Kobiet

W środowy wieczór siatkarki Legionovii Legionowo udały się do Bydgoszczy na drugi mecz fazy play-out w Lidze Siatkówki Kobiet. Po pewnym zwycięstwie Pałacu w Legionowie 3:0 i tym razem faworytem były gospodynie. Przemawiał za nimi jeszcze jeden fakt. Legionovia w tym sezonie, ani razu nie pokonała Pałacanek.

Do Bydgoszczy Legionovia pojechała jednak z bojowym nastawieniem. Podopieczne Piotra Olenderka pokazały to już w pierwszym secie, którego wygrały 25:18. Drugą partię już minimalnie przegrały. Zaciętość rywalizacji w tym secie była jednak ogromna, a gospodynie okazały się lepsze dopiero po grze na przewagi, którą wygrały 26:24.

Trzecia partia po raz kolejny przyniosła dominację Legionovii. I tym razem zespół z Legionowa wygrał 25:18. Kiedy wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze do przedłużenia rywalizacji i kolejnego meczu w Arenie Legionowo, Bydgoszczanki złapały kolejny oddech i czwarty set zakończyły zwycięstwem 25:21. Potrzebny był zatem tie-break.

W piątym secie oba zespoły doskonale zdawały sobie sprawę z tego o co toczy się rywalizacja. Bydgoszczanki szybko objęły zdecydowane prowadzenie. Legionovia jednak wyrównała i doprowadziła do gry na przewagi. Końcówka meczu była jednak nerwowa. Kiedy wydawało się, że Pałac wygrał spotkanie, sędzia zmienił swoją decyzję i dał jeszcze jedno tchnienie w serca legionowskich kibiców. W kolejnej akcji bydgoszczanki udowodniły, że zasługują na utrzymanie w lidze i zakończyły mecz przy stanie 16:14.

Przed Legionovią rywalizacja do 3 zwycięstw. Rywalem drużyny prowadzonej przez Piotra Olenderka będzie zwycięzca I ligi kobiet – MKS Kalisz. Zwycięstwa tej batalii zagra w następnym sezonie w Lidze Siatkówki Kobiet. Pierwsze mecze w Legionowie już 24 i 25 kwietnia. Oba mecze rozpoczną się o godzinie 19:00.