DPD Legionovia wygrywa za 3 punkty!

DPD Legionovia Legionowo

W piątkowy wieczór DPD Legionovia Legionowo rozegrała kolejne spotkanie w ramach Ligi Siatkówki Kobiet. Podopieczne Alessandro Chiappiniego udały się do Piły na mecz z PTPS-em. Legionowianki przy wsparciu swoich kibiców wygrały 3:1, a emocji po raz kolejny nie zabrakło.

Początek meczu nie poszedł po myśli zespołu z Legionowa. Gospodynie prowadziły w pewnym momencie 4 punktami. Legionovia doprowadziła do wyrównania 11:11. Chwilę później wyszły na prowadzenie i nie oddały go już do samego końca, wygrywając pewnie 25:18. W drugim secie gra była już dużo bardziej wyrównana do stanu 20:20. Wtedy pilanki odskoczyły i wygrały 25:21.

W trzecim secie to gospodynie rozpoczęły od prowadzenia. Jednak nie utrzymały go na długo, bo po chwili przeważała Legionovia. Żaden z zespołów nie potrafił odskoczyć jednak na więcej niż 3 punkty. Końcówka była nerwowa, ale Legionovianki zachowały chłodną głowę i wygrały 25:23. W czwartej partii, podobnie jak w pierwszej podopieczne włoskiego szkoleniowca przewagę zyskały dopiero w drugiej części seta i wyraźnie odskoczyły. Ich przewaga w pewnym momencie sięgała nawet 7 punktów. Ostatecznie Legionovia wygrała 25:22 i całe spotkanie 3:1.

Dzięki temu zwycięstwu DPD Legionovia przynajmniej na moment awansowała na 6. miejsce w tabeli. Kolejny mecz z udziałem legionowianek odbędzie się w niedzielę 8 grudnia w Łodzi, a ich rywalkami będą zawodniczki Budowlanych Łódź. Początek spotkania o godzinie 17:30. Mecz można obejrzeć na antenie Polsatu Sport.

Enea PTPS Piła – DPD Legionovia Legionowo 1:3 (18:25, 25:21, 23:25, 22:25)

MVP: Julie Oliveira Souza

DPD Legionovia: Grabka, Oliveira Souza, Fidon-Lebleu, Strantzali, Tokarska, Łukasik, Lemańczyk (libero) oraz Damaske, Wójcik.

Enea PTPS: Bolimowska, Baran, Urban, Słonecka, Bednarek, Gawlak, Saad (libero) oraz Szubert, Kazała, Ponikowska.