DPD Legionovia: Siatkarki pokonały Radomkę Radom. Zuzanna Górecka ponownie MVP

Siatkarki DPD Legionovii Legionowo pokonały na wyjeździe Radomkę Radom w derbach Mazowsza. Emocjonujące spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 dla drużyny z Legionowa.

W pierwszym starciu legionowianki okazały się lepsze. Set przyniósł niesamowite emocje gdzie Radomka jak i Legionovia walczyły do samego końca. Początkowa odsłona meczu zakończyła się grą na przewagi. Ostatecznie legionowianki wygrały pierwszego seta 27:25. W drugim Legionovia musiała uznać wyższość rywalek z Radomia, które dosłownie zdemolowały legionowską drużynę. Siatkarki Olenderka kompletnie zawiodły w drugim secie przegrywając go 14:25. Trzeci set to powrót do dobrej gry drużyny z Legionowa. Siatkarki zaczęły znów skutecznie atakować co przełożyło się na wynik spotkania. Wynikiem 25:19 zakończyło się trzecie starcie.

Czwarta odsłona miała przynieś odpowiedź jak zakończy się te środowe spotkanie w Radomiu. Mimo dobrej gry w poprzedniej odsłonie to Radomka znów pokazała klasę. Kolejny raz z przewagą jedenastu punktów rozgromiła rywalki z Legionowa. Ostatecznie legionowska drużyna przegrała czwarte starcie 14:25. W Tie-Breaku Legionovia wyszła ogromną ręką. Emocjonujące spotkanie, które miało zakończyć się po zdobyciu 15 punktów zakończyło się zwycięsko dla podopiecznych Piotra Olenderka. Legionowianki ostatecznie wygrały finałowe starcie z MKS-em Radomką Radom 15:12, a w setach 3:2. Warto dodać, że po raz drugi w tym sezonie MVP spotkania została młoda Zuzanna Górecka.

Następny mecz DPD Legionovia Legionowo rozegra u siebie z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Mecz rozpocznie się 28 listopada o godzinie 19:00.

Radomka Radom – DPD Legionovia Legionowo 2:3 (25:27, 25:14, 19:25, 25:14, 12:15)

MVP: Zuzanna Górecka.

Legionovia: Małgorzata Jasek, Beata Olenderek, Julia Polak, Zuzanna Górecka, Alicja Wójcik, Kryscina Kicka, Adrianna Adamek (libero), Małgorzata Skorupa, Bailey Tanner, Cassidy Pickrell, Małgorzata Jasek.