DPD Legionovia: Pierwsze zwycięstwo w sezonie

DPD Legionovia Legionowo

DPD Legionovia po raz kolejny swój mecz w Lidze Siatkówki Kobiet rozegrała w piątkowy wieczór. Tym razem udała się do Bielska-Białej na mecz z tamtejszym BKS-em Stalą. Po dwóch dobrych meczach z Developresem Rzeszów i Chemikiem, był to idealny moment na przełamanie. 

Zespół Alessandro Chiappiniego przystąpił do tego meczu w takim samym składzie jak w starciu z Chemikiem. Przyniosło to podobny skutek i legionowianki po przegranym początku, odrobiły kilkupunktową stratę z nawiązką. To właśnie Legionovia jako pierwsza miała piłkę setową, ale gospodynie zdołały się jeszcze obronić. W samej końcówce były jednak lepsze i zwyciężyły 27:25.

Drugi set przez bardzo długi czas był wyrównany, jednak to bielszczanki były na prowadzeniu. Legionovia w decydującym momencie odrobiła stratę, wyszła na prowadzenie, a po chwili zaczęła budować swoją przewagę. Zawodniczki z DPD Areny nie oddały jej już do końca i wygrały 25:22.

Trzeci set zespół Chiappiniego rozpoczął świetnie i wszystko wskazywało na to, że wygra pewnie to spotkanie 3:0. Legionowianki prowadziły bowiem już 7 punktami przy stanie 5:12. Bielszczanki łatwo jednak zniwelowały stratę i doprowadziły do wyrównania 18:18. Następnie zdobył 4 punkty z rzędu i nie oddały prowadzenia do końca wygrywając 25:21.

W 4. secie remis na tablicy wyników był tylko przy stanie 0:0 i 10:10. Od tego momentu bielska Stal wypracowała sobie przewagę sięgającą w pewnym momencie 8 punktów. Ostatecznie gospodyniom udało się wygrać tylko 25:20 i doprowadzić, do tego, aby o wyniku tej rywalizacji zadecydował tie-break.

Przez większość piątego seta przewaga była po stronie legionowianek. Zespół z Bielska-Białej nie zamierzał jednak łatwo oddać jednego punktu o który toczyła się walka. Od stanu 11:11 na prowadzeniu była już tylko Legionovia, która wygrała 15:13 i całe spotkanie 3:2 zapisując na swoim koncie pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie.

Najbliższe starcie DPD Legionovii już w najbliższą środę o godzinie 19:00 w DPD Arenie. Rywalem będzie Developres Skyres Rzeszów. Spotkanie to jest meczem 12. kolejki, która została przełożona ze względu na mecze reprezentacji Polski w kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich.

BKS Stal Bielsko-Biała – DPD Legionovia Legionowo 2:3 (25:27, 22:25, 25:21, 25:20, 13:15)

DPD Legionovia: Grabka, Oliveira Souza, Fidon-Lebleu, Strantzali, Tokarska, Łukasik i Lemańczyk (libero) oraz Wójcik, Damaske, Karpińska, Dyduła, Matejko.

BKS Stal: Smidova, DeHoog, Kossanyiova, Różański, Świrad, Moskwa i Drabek (libero) oraz Wellna, Kowalczyk, Krajewska.