Bez sensacji w Policach. Legionovia przegrywa z Mistrzem Polski

W sobotni wieczór siatkarki Legionovii Legionowo w meczu 19. kolejki Ligi Siatkówki kobiet zmierzyły się w meczu wyjazdowym z Mistrzem Polski Chemikiem Police. Po poniedziałkowej wyrównanej rywalizacji z ŁKS-em Łódź legionowianki mogły liczyć na sprawienie sensacji.

W pierwszym secie zawodniczki gospodarzy nie dały cienia szans Legionovii. Na początku spotkania wypracowały sobie przewagę 7 punktów, prowadząc 7:0. Wraz z biegiem partii jedynie powiększały różnicę wygrywając 25:12.

Druga odsłona rozpoczęła się nieco lepiej. Legionowianki rozpoczęły od prowadzenie i cały czas trzymały kontakt. Doprowadziły nawet do wyrównania 7:7, by następnie prowadzić 10:7. Policzanki jednak szybko wyrównały i wyszły na prowadzenie nie oddając go do końca tej partii zakończonej ich zwycięstwem 25:20.

Początek trzeciego seta to wyrównana gra i prowadzenie raz po jednej, raz po drugiej stronie. Jednak im dalej trwała ta partia tym gospodynie grały lepiej. Legionovia próbowała jeszcze walczyć, jednak sił starczyło tylko na uzbieranie 16 punktów i porażkę 16:25 i w całym spotkaniu 0:3.

Najlepszą zawodniczką tego meczu została była zawodniczka Legionovii Legionowo, aktualne atakująca Chemika – Malwina Smarzek.

Kolejny mecz Legionovia Legionowo rozegra w sobotę 3 marca o godzinie 17:00. Rywalem Legionowianek będzie drużyna Budowlanych Toruń, która zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. Legionovia jest na 11. miejscu z 20 punktami.

Legionovia: Małgorzata Jasek, Paulina Szpak, Beata Mielczarek, Klaudia Alagierska, Joanna Pacak, Magdalena Damaske, Adrianna Adamek (libero) oraz Anna Korabiec (libero), Alicja Wójcik, Anna Bączyńska, Alicja Grabka, Ewelina Mikołajewska, Aleksandra Rasińska.

Chemik Police: Katarzyna Gajgał-Anioł, Malwina Smarzek, Bianka Busa, Natalia Mędrzyk, Straszimira Simeonowa, Sladjana Mirković, Aleksandra Krzos (libero) oraz Izabela Bełcik, Alex Holston.