Bez niespodzianki w Węgrowie, NOSiR zdecydowanie lepszy. LTS przegrywa w Rawie

LTS Legionovia

W sobotę wieczorem zmagania w fazie play-off drugiej ligi rozpoczęły zawodniczki NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki i LTS Legionovii Legionowo. Nowodworzanki bez problemów wygrały z NIKE, zaś legionowianki musiały uznać wyższość rywalek z Rawy Mazowieckiej.

Nowodworzanki jako zwyciężczynie sezonu zasadniczego do Węgrowa udały się jako zdecydowane faworytki. Nikt jednak nie spodziewał się, że aż tak łatwo poradzą sobie z drużyną NIKE. Nowodworzanki już w pierwszym secie pokazały swoją siłę i wygrały pewnie, nie dając większym szans swoim rywalkom, w stosunku 25:14.

W drugim secie gospodynie próbowały nawiązać walkę, długo stawiały opór nowodworzankom jednak ostatecznie padł on łupem Biało-Niebieskich przy stanie 25:18. Trzeciego seta NOSiR rozpoczął znakomicie od serii zagrywek Anny Gawęckiej. Nowodworzanki wyszły na 10 punktowe prowadzenie i mimo zmian utrzymały bezpieczną przewagę do końca wygrywając 25:16 i cały mecz 3:0.

NIKE Węgrów – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (14:25, 18:25, 16:25)

NOSiR: Karolina Dąbrowska, Żaneta Kokoszka, Aleksandra Balcerowicz, Anna Gawęcka, Katarzyna Jędrzejewska, Justyna Antosiewicz, Dominika Balcerowicz (libero) oraz Joanna Karasiewicz (libero), Aleksandra Gogol, Monika Kawa, Barbara Adamska, Mariola Chudy, Iga Zmitrowicz.

W Rawie Mazowieckiej Legionowianki przystępowały do starcia z Dargfilem w roli faworyta. Pierwszy set to potwierdził, bowiem podopieczne Wojciecha Lalka wygrały 25:18. Później było już dużo gorzej i przygotowujące się do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorek legionowianki przegrały kolejno 7:25, 21:25, 20:25.

Dargfil Rawa Mazowiecka – LTS Legionovia 3:1 (18:25, 25:7, 25:21, 25:20)

Legionovia: Julia Ciejka, Katarzyna Niderla, Magdalena Orlicka, Julia Wałek, Natalia Dąbrowska, Milena Montowska, Weronika Trzeciak, Ola Rojecka, Michalina Sochaczewska.

NOSiR mecz rewanżowy przeciwko NIKE Węgrów rozegra już w poniedziałek 26 marca o godzinie 19:00 w hali przy ulicy Młodzieżowej. Rywalami nowodworzanek będzie zwycięzca pary Ósemka Siedlce – BAS Białystok. Pierwszy mecz w Siedlcach wygrały białostoczanki 3:2.

Legionovia swoje rewanżowe starcie z zespołem z Rawy Mazowieckiej powinna rozegrać 7 kwietnia. Jednak w tym dniu podopieczne Wojciecha Lalka uczestniczyć będą w rozgrywkach finałowych Mistrzostw Polski Juniorek.