Waleczny KPR zwycięża po kontrowersyjnej decyzji arbitrów [ZDJĘCIA]

KPR Legionowo

W środowy wieczór legionowscy szczypiorniści rozegrali kolejny mecz przed własną publicznością. Po walce do samego końca KPR zwyciężył w serii rzutów karnych.

Początkowo Gwardia wyszła na 3 punktowe prowadzenie, które goście utrzymywali przez dłuższy czas. Przy stanie 4:7 KPR zdobył trzy bramki z rzędu po rzutach Kamila Cioka, Michała Ignasiaka i Kacpra Adamskiego.

Po przerwie, o którą poprosił trener opolan, wynik nie zmieniał się, a to za sprawą fantastycznej dyspozycji obu bramkarzy. W 23. minucie Gwardia zdobyła 8. bramkę w tym spotkaniu. W końcówce pierwszej połowy karę 2 minut otrzymał Kacper Adamski, a grający w osłabieniu KPR stracił 4 gole odpowiadając jedynie trafieniem Kamila Cioka. Po pierwszych 30 minutach goście prowadzili 13:8.

Po wznowieniu gry Legionowianie dążyli do wyrównania. Franci Brinovec dwukrotnie nie pomylił się wykorzystując sytuacje stworzone przez jego zespół. Z każdą minutą KPR grał co raz lepiej. Po trzech trafieniach z rzędu Damiana Sulińskiego, legionowianie doprowadzili do wyniku 15:16. Po chwili wyrównanie 17:17 KPR-owi dał Kacper Adamski.

Ostatnie 10 minut to gra na styku i walka punkt za punkt. W samej końcówce KPR miał dwa rzuty karne. Przy pierwszym niewykorzystanym przez Kacpra Adamskiego, pani sędzina dopatrzyła się błędu bramkarza. Po konsultacji z obserwatorem zarządziła powtórzenie rzutu karnego. Tym razem Adamski się nie pomylił i wyrównał stan meczu. Wynik 21:21 oznaczał konkurs rzutów karnych.

Legionowianie po szalonej gonitwie w drugiej połowie zostali nagrodzeni i zwyciężyli w karnych 6:4.

KPR Legionowo – Gwardia Opole 17:17 (8:13) k. 6:4

KPR: 1. Mikołaj Krekora, 3. Kacper Adamski, 4. Michał Grabowski, 5. Wiktor Jędrzejewski, 9. Damian Sulińskim, 11. Paweł Kowalik, 12. Miłosz Kujawa, 16. Kacper Wyrozębski, 19. Mateusz Miecznikowski, 23. Michał Ignasiak, 24. Franci Brinovec, 25. Paweł Gawęcki, 26. Oskar Niedziółka, 77. Kamil Ciok, 92. Mateusz Rutkowski.

Gwardia: 1. Mateusz Zembrzycki, 2. Michał Lemaniak, 5. Karol Siwak, 7. Maciej Zarzycki, 10. Jan Klimków, 13. Mindaugas Tarcijonas, 14. Kamil Mokrzycki, 15. Sergei Dementev, 16. Adam Malcher, 18. Mateusz Jankowski, 21. Patryk Mauer, 22. Michał Milewski, 23. Mateusz Morawski.