KPR: Wspaniałe zwycięstwo legionowian! Niesamowite emocje w końcówce! [ZDJĘCIA]

KPR Legionowo

KPR Legionowo w niedzielne popołudnie we własnej hali podjął Piotrkowianina Piotrów Trybunalski. Na tablicy wyników po 60 minutach gry widniał remis 23:23. Legionowianie wygrali dopiero po drugiej serii rzutów karnych, odnosząc pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie!

W pierwszej połowie meczu lepsi byli zawodnicy z Legionowa. Przypomniało to poprzedni mecz KPR-u rozgrywany w Mielcu (pisaliśmy o tym TUTAJ). Świetnie w tym meczu spisywał się Mikołaj Krekora, który niesamowicie bronił dostępu do bramki legionowian. Na słowa uznania zasługuje również Kacper Adamski, który rozegrał świetne zawody. Legionowianie prowadzili nawet 4 bramkami. Goście zdołali jednak odrobić straty. Po pierwszej części spotkania podopieczni Marcina Smolarczyka schodzili do szatni z prowadzeniem 11:10.

Druga połowa zapowiadała niezwykłe emocje w końcówce. Poziom gry obydwu drużyn wyrównał się, a wynik przez długi czas oscylował w okolicach remisu. Wymiana ciosów trwała aż do końcowej syreny. Piotrkowian pod koniec meczu znalazł się wybornej sytuacji. Prowadził bowiem 20:18. KPR walczył do ostatnich chwil chcąc doprowadzić do remisu. Kiedy na tablicy wyników widniał stan 23:22 dla Piotrkowian, goście stracili Romana Pożarka, który tuż przed końcem został wykluczony na 2 minuty. Wspaniale spisujący się w tym meczu, Adamski, dwie sekundy przed końcem zdecydował się na rzut z biodra, który znalazł drogę do bramki. Tym samym KPR doprowadził do remisu i serii rzutów karnych.

Bohaterem tego spotkania jest bez wątpienia Mikołaj Krekora, który obronił decydującego karnego przy stanie 3:2 dla gości. Gospodarze strzelili rzucili karnego doprowadzając do drugiej serii rzutów karnych. Na początku strzelali zawodnicy z Piotrkowa Trybunalskiego. Znów na wysokości zadania stanął Krekora. Do decydującego rzutu podszedł wychowanek KPR-u, Michał Grabowski, który dał zwycięstwo swojej drużynie.

Następny mecz KPR Legionowo rozegra na wyjeździe z drużyną KS Meble Wójcik Elbląg. Spotkanie zostanie rozegrane 23 września.

KPR Legionowo – Piotrkowianin Piotrów Trybunalski 23:23 (rzut. kar. 4:3)

KPR RC Legionowo: Krekora, Kujawa, Wyrozębski – Adamski, Grabowski, Jędrzejewski, Suliński, Fugiel, Kowalik, Miecznikowski, Ignasiak, Brinoveč, Gawęcki, Niedziółka, Ciok, Rutkowski

Piotrków Trybunalski: Procho, Schodowski – Mróz, Urbański, Woynowski, Iskra, Kaźmierczak, Swat, Góralski, Suroz, Andreou, Požárek, Achruk, Schodowski, Makowiejew, Pacześny, Rutkowski