KPR: Sensacja w Legionowie!

KPR Legionowo

W Wielką Sobotę piłkarze ręczni KPR-u Legionowo sprawili niespodziankę swoim kibicom pokonując MKS Kalisz. Goście, którzy byli murowanymi kandydatami do zwycięstwa musieli uznać wyższość legionowian przegrywając 24:29.

Przed początkiem spotkania mało kto z obecnych w hali przy ulicy Chrobrego przewidywał wygraną KPR-u. Gospodarze bardzo dobrze weszli w mecz, prowadząc 3:1 już po 4 minutach gry. Dzięki dobrej skuteczności w ataku i Mikołajowi Krekorze legionowianie sukcesywnie budowali przewagę nad zespołem z Kalisza. Po 30 minutach gry gospodarze schodzili na przerwę z 3-bramkową przewagą.

Drugą część spotkania dobrze rozpoczęli goście, którzy szybko rzucili 2 bramki i złapali kontakt z KPR-em. Jednak gospodarze pewnie zmierzali po wygraną i dzięki skutecznym atakom oraz postawie swojego bramkarza kontrolowali przebieg meczu. W 46. minucie na tablicy wyników wyświetlała się różnicę 7 bramek! Zdeterminowanie i charakter, które podopieczni Marcina Smolarczyka pokazali na boisku pozwoliły wygrać to spotkanie 29:24. Legionowianie zwycięstwem sprawili miłą niespodziankę sobie i swoim kibicom, którzy wspierali ich we własnej hali.

Kolejny mecz KPR rozegra 11 kwietnia na wyjeździe z Wybrzeżem Gdańsk.

KPR Legionowo – MKS Kalisz 29:24 (15:12)

KPR: Krekora – Adamski, Brinovec, Prątnicki, Ciok, Niedziółka, Grabowski, Suliński, Rutkowski, Adamski, Gawęcki, Kowalik.