KPR: Sensacja była blisko [ZDJĘCIA]

KPR Legionowo

W środowy wieczór legionowianie podejmowali we własnej hali Azoty Puławy. Goście byli przed tym spotkaniem stawiani w roli zdecydowanego faworyta. Tym bardziej cieszy walka jaką zaprezentowali gospodarze, a do sensacji w Arenie Legionowo zabrakło naprawdę niewiele.

W pierwszych 10. minutach gry zobaczyliśmy tylko trzy bramki. Rzutów nie brakowało z jednej jak i drugiej strony, a wynik 1:2 był tylko i wyłącznie zasługą bramkarzy, którzy fantastycznie interweniowali między słupkami. Legionowianie nie tracili kontaktu z rywalem i doprowadzili do remisu. Wówczas szkoleniowiec Azotowców wpuścił na boisko Bartosza Jureckiego i Marko Panica w nadziei, że odskoczy gospodarzom na kilka punktów. Jednak chwilę później to KPR prowadził 6:5 po rzucie Kacpra Adamskiego. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 10:10, a ostatnią bramkę dającą remis KPR-owi zdobył Adamski.

Druga część spotkania lepiej zaczęła się dla legionowian, którzy po rzutach Wiktora Jędrzejewskiego i Franciego Brinoveca wyszli na prowadzenie 12:10. Dalej oglądaliśmy bardzo wyrównane widowisko, a gra toczyła się punkt za punkt. Na 5 minut przed końcem, przy stanie po 21, rzutu karnego nie wykorzystał Michał Grabowski. Natomiast dwie bramki z rzędu po ataku ze skrzydła zdobył dla gości Patryk Kuchczyński dając Azotom prowadzenie. W takiej sytuacji trener Marcin Smolarczyk poprosił o czas. W samej końcówce zabrakło legionowianom szczęścia i ostatecznie przegrali 22:25.

Legionowscy szczypiorniści rozegrali bardzo dobre spotkanie, a sensacja była blisko. Ponownie w bramce błyszczał Mikołaj Krekora bez którego wynik tego spotkania mógł być zupełnie inny. W ataku najskuteczniejszym zawodnikiem KPR-u był Kacper Adamski.

Następny mecz legionowianie rozegrają ponownie w Arenie Legionowo 22 listopada o godzinie 19:00. Tego dnia będą gościć Gwardię Opole, która w ostatniej kolejce we własnej hali wygrała 28:21 z Energą Kalisz.

KPR Legionowo – Azoty Puławy 22:25 (10:10)

KPR: 1. Mikołaj Krekora, 3. Kacper Adamski, 4. Michał Grabowski, 5. Wiktor Jędrzejewski, 9. Damian Suliński, 12. Miłosz Kujawa, 16. Kacper Wyrozębski, 19. Mateusz Miecznikowski, 23. Michał Ignasik, 24. Franci Brinovec, 25. Paweł Gawęcki, 26. Oskar Niedziółka, 77. Kamil Ciok, 92. Mateusz Rutkowski

Azoty: 4. Patryk Kuchczyński, 7. Robert Orzechowski, 8 Paweł Podsiadło, 9 Piotr Jarosiewicz, 13. Adam Skrabania, 16. Daniel Dupjachanec, 18. Marko Panic, 20. Paweł Grzelak, 21. Piotr Masłowski, 22. Witalij Titow, 25. Tomasz Kasprzak, 31. Bartosz Jurecki, 34. Nikola Prce, 44. Wojciech Gumiński, 81. Valentyn Koshovy, 88. Mateusz Seroka