KPR: Udany rewanż Piotrkowianina

KPR Legionowo

W środę szczypiorniści KPR-u Legionowo udali się do Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie zmierzyli się z 6. drużyną grupy pomarańczowej – tamtejszym Piotrkowianinem. Legionowianie przed meczem nie byli stawiani na z góry straconej pozycji. Tym razem, podobnie jak w meczu z Zagłębiem Lubin, do szczęścia zabrakło niewiele.

Pierwsza odsłona tego pojedynku była niezwykle wyrównana, co najlepiej obrazuje zaledwie jednobramkowa przewaga gospodarzy w momencie schodzenia do szatni. Wiodącymi postaciami w obu ekipach okazali się być bramkarze, którzy niezwykle skutecznie interweniowali między słupkami.

Początek drugiej połowy niewiele zmienił w obrazie gry. KPR utrzymywał dwubramkowy kontakt z gospodarzami. Podopieczni trenera Marcina Smolarczyka nie pozwalali rywalom odskoczyć, lecz sami również nie potrafili objąć prowadzenia. Na 5 minut przed końcem legionowianie wyprowadzili szybką kontrę, zakończoną bramką Kacpra Adamskiego i KPR złapał kontakt z gospodarzami przy stanie 22:21.

W 58. minucie trzecie wykluczenie, a w efekcie czerwoną kartkę otrzymał Paweł Gawęcki. Po chwili Piotrkowianin wyszedł na prowadzenie 23:21. Na minutę przed końcem ponownie bramkę kontaktową zdobył Oskar Niedziółka, a legionowianie nadal byli przy piłce i stali przed realną szansą na wyrównanie. Niestety na 21 sekund przed końcową syreną gospodarze przejęli piłkę i to oni zwyciężyli tę wyrównaną batalię.

Nie można odmówić legionowianom walki i wcale nie było widać, która drużyna ma wyraźną przewagę. Gdyby końcówka potoczyła się nieco inaczej podopieczni trenera Smolarczyka mogliby wracać do domu w lepszych nastrojach i z 2 punktami na swoim koncie.

Następne spotkanie KPR rozegra już w niedzielę 28 stycznia. Legionowianie we własnej hali  podejmą drużynę Meble Wójcik Elbląg.  Początek tego meczu zaplanowano na godzinę 16.00.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – KPR Legionowo 23:22 (12:11)

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Schodowski, Procho, Pyrka – Mróz, Urbański, Woynowski, Iskra, Kaźmierczak, Swat, Góralski, Surosz, Andreou, Pożarek, Achruk, Makowiejew, Rutkowski.

KPR Legionowo: Krekora, Kujawa, Wyrozębski – Adamski, Grabowski, Jędrzejewski, Suliński, Fugiel, Kowalik, Miecznikowski, Ignasiak, Brinovec, Gawęcki, Niedziółka, Ciok, Rutkowski.