KPR odpada z Pucharu Polski [WIDEO, ZDJĘCIA]

KPR Legionowo

We wtorkowy wieczór KPR Legionowo w ramach rozgrywek Pucharu Polski podejmował we własnej hali MKS Energę Kalisz. Legionowianie przegrali 18:23 i odpadli z rozgrywek. 

Od początku spotkania oba zespoły nie grzeszyły skutecznością. W zespole KPR-u świetnie dysponowany w bramce był Mikołaj Krekora. Legionowianie z kolei nie potrafili się wstrzelić między słupki kaliszan. Zawodnicy Marcina Smolarczyka nie potrafili zdobyć bramki nawet z rzutu karnego.

Wraz z biegiem czasu zespół z Kalisza odskoczył, KPR dodatkowo grał o jednego zawodnika mniej po karze dla Franciego Brinovca. Mimo gry w osłabieniu KPR rzucił gola, a chwilę później wyrównał. Następne minuty należały do kaliszan. W międzyczasie legionowianie nie trafili kolejnego rzutu karnego, a na linii lepszy okazał się Łukasz Zakreta. Na przerwę drużyna z Kalisza schodziła prowadząc 10:6.

Po przerwie pierwszego gola zdobył KPR za sprawą Michała Ignasiaka, ale goście błyskawicznie odpowiedzieli, a po chwili po błędzie legionowian podwyższyli swoje prowadzenie do 5 bramek różnicy. Dodatkowo Kacper Adamski otrzymał karę 2 minut. KPR nie rzucił kolejnej bramki, a Kalisz trafił między puste słupki. W osłabieniu legionowianie stracili łącznie 3 gole rzucając przy tym jednego za sprawą Pawła Gawęckiego.

Kolejne minuty ponownie należały do gości z Kalisza. Ich przewaga mimo kilku błędów wyraźnie rosła i wzrosła do 8 punktów na 15 minut przed końcem meczu. Kiedy wydawało się, że KPR zaczął odrabiać straty i zmniejszył różnicę do 5 bramek, Damian Suliński nieodpowiedzialnie popchnął rywala za co otrzymał karę 2 minut, a gospodarze stracili gola.

Na niespełna 7 minut do końca meczu KPR grał w podwójnej przewadze. Goście z Kalisza mieli przewagę 6 goli. Kaliszanie musieli grać na czas, a KPR starał się uspokoić grę, ale mimo znaczącej przewagi udało się rzucić tylko 2 gole, których autorami byli Mateusz Rutkowski i Paweł Gawęcki.

W końcówce ponownie lepsi byli kaliszanie i wygrali 25:18 awansując do dalszej fazy rozgrywek Pucharu Polski.

KPR najbliższe spotkanie rozegra już w niedzielę 4 marca. Gościem w Arenie Legionowo będzie szczecińska Pogoń. Spotkanie to zaplanowano na godzinę 16:00.

Skrót Spotkania

KPR Legionowo – MKS Energa Kalisz 18:25 (7:11)

KPR Legionowo: 1. Mikołaj Krekora, 3. Kacper Adamski, 4. Michał Grabowski, 5. Wiktor Jędrzejewski, 7. Michał Prątnicki, 9. Damian Suliński, 11. Paweł Kowalik, 12. Miłosz Kujawa, 16. Kacper Wyzorębski, 19. Mateusz Miecznikowski, 23. Michał Ignasiak, 24. Frenci Brinovec, 25. Paweł Gawęcki, 26. Oskar Niedziółka, 77. Kamil Ciok, 92. Mateusz Rutkowski.

MKS Kalisz: 1. Filip Jarosz, 2. Zbigniew Kwiatkowski, 3. Arkadiusz Galewski, 4. Dzianis Krytski, 5. Artur Bożek, 9. Łukasz Kubiński, 12. Edin Tatar, 13. Michał Drej, 14. Artur Klopsteg, 16. Łukasz Zakreta, 18. Paulo Grozdek, 22. Marek Szpera, 38. Kiryl Kniazeu, 51. Bartosz Wojdak, 67. Michał Czerwiński, 95. Kamil Adamski.