KPR: Jest ostateczna decyzja w sprawie licencji dla KPR-u!

KPR Legionowo

Komisarz ligi – Piotr Łebek przyznał licencje dla dwóch klubów, które czekały na pozytywną decyzję w sprawie gry w Superlidze. KPR Legionowo znalazł się wśród nich.

Początkowo komisarz ligi stwierdził, że ma wątpliwości co do wypłacanych pieniędzy dla zawodników KPR-u oraz zabezpieczenia finansowego, a także czy klub znajdzie potencjalnych nabywców obligacji, których emisja została zaplanowana na sezon 2017/18. Ostateczna decyzja zapadła w poniedziałek, 31 lipca. KPR Legionowo otrzymał licencję na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

KPR Legionowo po pierwszej negatywnej decyzji odwołał się od niej i przedstawił wiarygodny plan naprawczy, którego celem jest uzyskanie stabilnej sytuacji finansowej oraz spłaty istniejących zadłużeń. Jednocześnie miasto Legionowo dało gwarancje co do wypłaty wynagrodzeń dla zawodników, w tym objęcia ich miejskim programem stypendialnym.

Do grona drużyn, które ostatecznie otrzymały zgodę, dołączył również MMTS Kwidzyn. Mimo wszystko licencja dla legionowian została przyznana z nadzorem finansowym, który będzie obowiązywał w sezonie 2017/2018.