KPR gromi KSZO. Udana inauguracja w Arenie [ZDJĘCIA]

KPR Legionowo

KPR Legionowo w niedzielę 30 września zwyciężył w Arenie z KSZO Odlewnią Ostrowiec Świętokrzyski 32:23. Mecz ten można było określić festiwalem rzutów karnych i kar indywidualnych.

KPR pewnie rozprawił się z KSZO Odlewnią Ostrowiec Świętokrzyski. Jednak 20 rzutów karnych w jednym spotkaniu zdarza się bardzo rzadko. Ponadto legionowianie otrzymali łącznie 24 minuty kar, goście 14 minut. Mimo to szczypiorniści z Legionowa od początku spotkania byli zdecydowanie lepsi i do samego końca kontrolowali przebieg meczu. Tuż przed końcem pierwszej połowy udało im się wyjść na czterobramkowe prowadzenie.

W drugiej odsłonie meczu w 42. minucie w wyniku gradacji kar czerwoną kartkę otrzymał Paweł Gawęcki. To nie zmieniło jednak przebiegu spotkania, a podopieczni Marcina Smolarczyka pewnie dążyli do celu. Kolejny czerwony kartonik 3 minuty przed końcem zobaczył Frenki Brinovec, ale legionowianom udało się zakończyć spotkanie z dziewięcioma bramkami przewagi. Oprócz dobrej postawy może również cieszyć powrót do składu Michała Prątnickiego i Kamila Cioka.

KPR po dwóch kolejkach zajmuje 3. miejsce. Niezwyciężonymi liderami pozostają MTS Chrzanów i AZS AWF Biała Podlaska.

KPR Legionowo – KOSZ Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 32:23 (14:10)

KPR: Węgrzyn, Wyrozębski – Prątnicki 8, Grabowski 7, Filipowicz  5, Ignasiak 4, Fąfara 4, Niedziółka 3, Brinovec 1, Suliński,  Ciok, Bielawski, Gawęcki.

KSZO: Piątkowski, Baran – Falasa 9, Telka 4, Jeżyna 3, Hubka 3, Grabowski 1, Kogutowicz 1, Włoskiewicz 1, Zielonko 1, Cukierski, Chmielewski, Jagiełło.

Karne:  KPR: 10/16, KSZO: 3/4

Kary:  KPR 24 min. – KSZO 14 min.