KPR: Dwa oblicza KPR-u. Porażka w Mielcu

KPR Legionowo

W sobotę 9 września KPR Legionowo rozegrał spotkanie ze Stalą Mielec w ramach 2. kolejki PGiNG Superligi. Gospodarze zwyciężyli ten mecz 32:28 i  legionowianie odnoszą drugą porażkę z rzędu.

Pierwsza połowa spotkania to zaskakująca dominacja drużyny z Legionowa. KPR pokazał w tej części meczu, że to oni będą dyktować warunki w tym spotkaniu. Od początku do końca pierwszej części gry to podopieczni Marcina Smolarczyka prowadzili. KPR w pewnym momencie miał aż pięć bramek przewagi nad Stalą. Legionowianie sprawili nie lada niespodziankę. Dosłownie miażdżąc drużynę Stali Mielec, która oczywiście była faworytem. Na słowa uznania zasługują Michał Ignasiak, Michał Prątnicki oraz Kamil Ciok, którzy fenomenalnie rozpracowali obronę rywali. Pierwsze 30 minut zakończyło się wynikiem 18:13 dla drużyny z Legionowa!

Niestety kolejna część diametralnie różniła się od pierwszych 30 minut. KPR w ciągu 10 minut roztrwonił pięciobramkową przewagę. Stal wyszła na drugą połowę zupełnie odmieniona. Goście byli cieniem tego co pokazywali na początku meczu. Legionowianie najgorszy okres mieli od 37 do 42 minuty, gdzie nie mogli zdobyć ani jednej bramki. Gospodarze w tym czasie ze stanu 16:21 doprowadzili do remisu. Od tego momentu nastąpiła dominacja Stali. Drużyna z Legionowa odniosła drugą porażkę z rzędu. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 32:28 dla drużyny z Mielca.

Kolejny mecz KPR rozegra we własnej hali 17 września o godzinie 17:00. Przeciwnikiem legionowian będzie Piotrkowianin Piotrków Trybunalski.

SPR Stal Mielec – KPR Legionowo 32:28

SPR Stal Mielec: Wiśniewski, Lipka- Wilk, Krępa, Janyst, Wypych, Skuciński, Mochocki, Kłoda, Sarajlić, Basiak, Kawka, Cuzic, Wojkowski, Krupa, Ćwięka.

KPR Legionowo: Krekora, Kujawa- Wyrozębski, Adamski, Grabowski, Jędrzejewski, Prątnicki, Suliński, Fugiel, Kowalik, Ignasiak, Brinovec, Gawęcki, Niedziółka, Ciok, Rutkowski.